Karadeniz Pet

Kuşumun gözünde göz nezlesi

Birde kuşumu 5 ay önce aldık hala alışmadi kafese elimi soktuğumda geliyor yem yediriyorum dışarıda korkuyor hiç gelmiyor dışarıdayken zaten vahşi yem az yiyor yaşına göre zayıf kafes altındaki demiri kemiriyor kafes altındaki yem kabuklarını yemeye çalışıyor olecek mi ölmeyecek mi belli değil galiba aldıgımızdan beri streste nasıl kendime alıştırabilirim kafes yanımda duruyor görüyor bizi ama dışarıda gelmiyor yinede

Birde kuşumu 5 ay önce aldık hala alışmadi kafese elimi soktuğumda geliyor yem yediriyorum dışarıda korkuyor hiç gelmiyor dışarıdayken zaten vahşi yem az yiyor yaşına göre zayıf kafes altındaki demiri kemiriyor kafes altındaki yem kabuklarını yemeye çalışıyor olecek mi ölmeyecek mi belli değil galiba aldıgımızdan beri streste nasıl kendime alıştırabilirim kafes yanımda duruyor görüyor bizi ama dışarıda gelmiyor yinede
Bol bol ilgilenmeye devam et.

Öncelikle kuşun mantar sorunun halledin trosyd krem alıp gözüne gelmeyecek şekilde gaga, gaga etrafı, altı ve üstüne uygulayın.

Tekrar merhaba cok soru sordum kusura bakmayın parmakların arkası şiş buda mı mantar?

Ekli dosyalar

• 20200504_155422.jpg
    20200504_155422.jpg
    516.3 KB · Görüntüleme: 16
Tırnağının üstündeki yer şiş azıcık

Ekli dosyalar

• 20200504_160939.jpg
    20200504_160939.jpg
    955 KB · Görüntüleme: 15
Fotoğraf çok net değil fakat bir sorun görünmüyor. Evinizde terramycin olduğunu söylemiştiniz onu az miktarda kulak çubuğu yardımı ile sürerek kullanabilirsiniz.
Tamam teşekkürler bir sorun yoktur diye düşündüğüm bir konu daha var sol ayağında 3 parmakla duruyor normalde iki ayağındada iki parmak önde gözükmesi gerekirken sol ayağında önde 3 parmak tutuyor

Merhaba trosdy mantar kremi internetten baktım 50 TL bu doğru mu bilmiyorum siz biliyor musunuz eczanede kaç para?

Ya ben alınca kremi sürcem ama elimde o kadar çok hareket ediyor bende hareket ediyor diye yanlışlikla sıkarsam fln korkuyorum sürmesem mi yaa eğer yanlışlıkla azcık sıkarsam hemen ölür mü

Kremi direkt sıkmayacaksınız. Kulak çubuğuna sıkıp çubuk yardımı ile süreceksiniz.

Kullanmazsanız mantar yayılacaktır.
Yok biliyorum kulak çubuğu ile yapacağımı yinede çok fena hareket ediyor hareketini azaltmak icin neyapabilirim yanlıslıkla cok sıkarsam ölür mü hayvancağız avucumda oldugu için çok fena hareket ediyor hem kafesteyken sürsem hic sürdürmez kaçar yakalayamam gagasıni fln

Son düzenleme:
Yok biliyorum kulak çubuğu ile yapacağımı yinede çok fena hareket ediyor hareketini azaltmak icin neyapabilirim yanlıslıkla cok sıkarsam ölür mü hayvancağız avucumda oldugu için çok fena hareket ediyor

Hayvanı çok sıkmayın.

Kuşun sırt kısmı avuç içinize gelecek şekilde tutun sağ ve sol boyun yanını parmaklarınızla tutarsanız daha az haraket edecektir ( Kuşu sıkmadan tutun).

Gözündeki hala geçmedi ne olduğnu bilmediğim için teşhisde koyamıyorum ama galiba gagasindaki mantar azıcık küçüldü gibi geldi bana birde gagadaki mantara oksijenli suya falan gerek yok değil mi
?
20200505-135312
20200505-135040
20200505-135038
image kod

Ekli dosyalar

• 20200505_135040.jpg
    20200505_135040.jpg
    944.3 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Gözündeki hala geçmedi ne olduğnu bilmediğim için teşhisde koyamıyorum ama galiba gagasindaki mantar azıcık küçüldü gibi geldi bana birde gagadaki mantara oksijenli suya falan gerek yok değil mi
?
20200505-135312
20200505-135040
20200505-135038
image kod

Oksijenli su var ise kulak çubuğu yardımı ile önce oksijenli suyla ölü deriyi kaldırıp sürebilirsiniz. Yoksa sadece trosyd krem ile devam ediniz.

Göz altındaki kısıma da hafif sürebilirsiniz. Gözüne gelmesin.

10 gün devam edip kesin sonra güncel fotoğrafları atın.

Oksijenli su var ise kulak çubuğu yardımı ile önce oksijenli suyla ölü deriyi kaldırıp sürebilirsiniz. Yoksa sadece trosyd krem ile devam ediniz.

Göz altındaki kısıma da hafif sürebilirsiniz. Gözüne gelmesin.

10 gün devam edip kesin sonra güncel fotoğrafları atın.
Kremi bugün alacağım ama oksijenli su yok süreceğim kremi inşallah işe yarar teşekkürler

Geri