Karadeniz Pet

Kuşumun Rahatsızlığı Nedir?

minguinho

Yeni Üye
Herkese merhaba,

Kuşlarımdan birisi 1 haftadır biraz rahatsız. Kabarıyor, fazla hareket etmiyor. Dışkısı koyu yeşil. Bazen ayakları hafif soğuk oluyor. Biraz da tüy döküyor yeni tüyler çıkmaya başladı. Bir gecede böyle oldu, üşümesin diye önlemlerimizi de alıyorduk. Yem yemesi ve su içmesi iyi. Şimdi İlk günlere göre biraz iyi gibi. Ek olarak Avi Ast solunum güçlendirici veriyorum. Bir de kuşçunun verdiği bir kum vardı mavi gri renkli onu vermiştim biz yokken oynayıp dağıtmışlar. O mu yaptı diye düşündüm bir daha vermedim, sonra kaliteli bir kum aldım onu yiyorlar.

Son düzenleme:
Bakteriyel enfeksiyon var muhtemelen. İlaç kullanması lazım imkanın varsa kuş veterinerine götür.
Veterinere götürürüm tabiki, yakınımda var. Fakat ne tür bir ilaç acaba? Evde yapabileceğim bir şey var mı? Diğer kuşum iyi, nasıl hasta olmuş olabilir? Hep hareketi ve sağlıklıydı.

İlacı veteriner verse daha iyi olur madem götürüceksin. Bir şekilde mikrop kapmış. Yediği yemlerden kumlardan vs. veya kafesin pis olmasından vs.
Anladım. Muhtemelen yazıda bahsettiğim kumdan kaptı diye düşünüyorum. Yoksa kafes, suluk, yemlik temizliğini çok iyi yapıyorum. Daha önce de kuş beslemiştim.

Geri