Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun rahatsızlığı neden olabilir?

Ahmet Karaboğaz

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
Erkek bir muhabbet kuşum var. 7 yaşını doldurdu. 8. Yaşından 2 ay aldı. Bunu yazarken bile gözlerim oluyor çok üzgünüm.
İlk olarak yaklaşık 15 gün önce bir atak geçirdi. Sağ ayağına sanki felç gelmiş gibiydi. Birkaç dakika sonra düzeldi.
Son birkaç gündür çoğalmaya başladı bu durum. Dün ilk defa evde uçarak duvarlara vurmaya başladı. Sonra sakinleşti. Günde bir yada iki kere ya sağ ayağı yada sol ayağına felc, kramp gibi biseyler olmaya başladı. Ayağı hareketsiz bir şekilde duruyor. Birkaç dakika sonra düzeliyor. Bulunduğum yerde anlayan veteriner de yok. Ne yapabilirim?

Kuşun kısa bir videosunu ve dışkı fotoğrafını görebilir miyiz?
Kafes tabanına beyaz peçete koyun kuş 6-7 adet dışkılasın sonra buraya fotoğrafını paylaşın, hızlıresim yükle sitesini kullanabilirsiniz.

Streamable sitesini kullanarak da buraya kuşun kısa bir videosunu paylaşın hatta bahsettiğiniz durumun videosu varsa onu da ekleyin,bakalım.

Felcin birçok sebebi olabilir. Veyahut felçli gibi davranmanın.. İç parazitler kuşu felç edebilir, nörolojik sıkıntılar sebebiyle de ayağı tutmayabilir. Dışkılara bakalım mutlaka.

Beslenme programını da yazar mısınız? İçme suyu olarak ne veriyorsunuz onu da sorayım. Arıtma,çeşme,kaynak suyu?

Kuşun kısa bir videosunu ve dışkı fotoğrafını görebilir miyiz?
Kafes tabanına beyaz peçete koyun kuş 6-7 adet dışkılasın sonra buraya fotoğrafını paylaşın, hızlıresim yükle sitesini kullanabilirsiniz.

Streamable sitesini kullanarak da buraya kuşun kısa bir videosunu paylaşın hatta bahsettiğiniz durumun videosu varsa onu da ekleyin,bakalım.

Felcin birçok sebebi olabilir. Veyahut felçli gibi davranmanın.. İç parazitler kuşu felç edebilir, nörolojik sıkıntılar sebebiyle de ayağı tutmayabilir. Dışkılara bakalım mutlaka.

Beslenme programını da yazar mısınız? İçme suyu olarak ne veriyorsunuz onu da sorayım. Arıtma,çeşme,kaynak suyu?
Dışkısında anormallik yok. İshal de değil. Çok kısa süreli nöbet geçiriyor. 2 yada 3 dk gibi. Herhangi bir ses falan çıkarmıyor.
8 senedir aynı marka yemi kullanıyoruz.
Kafese alıştırmadim. Sadece günde 2 kere uyku saati haricinde sürekli geziyor. Akşam saat 22 gibi kafesine giriyor. Sabah 9 yada 10 gibi çıkacağım diye sesleniyor.
Kafesi ve yemlikleri genel olarak düzenli temizleniyor. Çeşme suyu vermiyorum. Kendi içtiğimiz sudan veriyoruz ve sürekli tazeliyoruz.
Az önce elimde oynarken yine tepkisiz kaldı ve avucuma aldım. Normalde aldırmaz kendini. 30 sn kadar avucumda tuttuktan sonra kafese koyup kapısını kapattım. 2 3 dk sonra kendine geldi ve yine kapıyı açtırıp çıktı

Sabahları bizle beraber kahvaltı yapar. Yumurtanin beyazını çok sever. Bir de bulguru çok seviyor.

Geri