Karadeniz Pet

Kuşun ayagina bakar mısınız?

Boncuk123

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar.
Kuşum tüy dökme döneminde burnu arada kapanıyor sayfanızdan bakıp burun bakımını yapıyorum lakin ayağının birini çekiyor ve yan duruyor tek ayak üzerinde duruyor yürümesinde ve ucmasinda problem yok ana anlayamadim. Mantar mi var acaba?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210219-203332_Gallery.jpg
    Screenshot_20210219-203332_Gallery.jpg
    487 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_20210219-203315_Gallery.jpg
    Screenshot_20210219-203315_Gallery.jpg
    366.5 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_20210219-203311_Gallery.jpg
    Screenshot_20210219-203311_Gallery.jpg
    361 KB · Görüntüleme: 31
Kuş size alışkınmı ? Uyuklerken çekmişsin, böyle şekerlemelerde bi bacaklarını içine çekerler dinlendirmek için. Televizyon fln açık alışkın değilse ortamda tam rahat olamadığından , bacağını çekmekle çekmemek arasında kalmış. Teyakkuzda yani hayvan. Ama tabi normal tırmanmasında yürümesinde de sıkıntı yoksa öyledir. Yazdığın bilgiler üzerine söyledim.

Ayağını görebilesiniz diye çok yakından çektim kafes ideal boyutta ama para biriktirip daha büyüğünü alacağım inşallah teşekkür ederim.

Biz alalı 1 ay oldu ve yeni yeni alışıyor evet elimizden uçuyor ve bi kere duvara çarptı son zamanlarda. Ama yürürken gayet normal yürüyor tunekleri kavrıyor evet.

Mantar oluşumuyok değil mi gözlemlerinizde arkadaslarim?

Ayağını görebilesiniz diye çok yakından çektim kafes ideal boyutta ama para biriktirip daha büyüğünü alacağım inşallah teşekkür ederim.

Biz alalı 1 ay oldu ve yeni yeni alışıyor evet elimizden uçuyor ve bi kere duvara çarptı son zamanlarda. Ama yürürken gayet normal yürüyor tunekleri kavrıyor evet.

Mantar sorunu yok incinmiş olabilir, voltaren kremi kulak çubuğuna sürüp az miktarda ayağına sürebilirsiniz.

O kremden yok ama alternatif olarak ne önerirsiniz acaba?

Ek olarak kardeşim kuşum tüy dökme döneminde ve burnu doluyor gunluk tuzlu su ile açıyorum yanlış bir uygulama değil demi ne kadar sürer burun tıkanması acaba?

Çok sağolun sizi tanıdığıma çok sevindim.
Kafesini 2 güne bir sirkeli su ile temizliyorum. Yeme daha çok dikkat edeceğim teşekkürler.

Mantar gözükmüyor.

Normal Bir Tüydeki Kuşun Burnu Dolar Mı Dolarsa Ne olur ben bilmiyordum şimdi öğrendim kontrol de etmedim pek

Burnun dolmasının yada tıkanmasının tüy dönemi ile ilgisi yok. Yemde toz olması, kafesin temiz olmaması, kuşun soğuk alması gibi etkenlere bağlı olarak gelişir.
Pek kontrol etmedim burnunu belirtileri nelerdir gözle görebilir miyiz

Geri