Karadeniz Pet

Kuyruk titremesi

EmreSAV

Meraklı Üye
Daha dün alındı ve geldiğinden beridir bir titreme var soğuktan olduğunu sanmıyorum odanın içi iyi bir sıcaklıkta ama üstünü 2 adet battaniye ile örttüm sadece ön tarafı açık. Titremeye ne sebep olabilir ve nasıl tedavi edebilirim söyler misiniz? (Uyurken de titriyor)
Videoyu aşağıya bırakıyorum;

Son düzenleme:
Kuşu nereden aldınız ? Dün geldiğinde uçurdunuz mu ? Ya da yolda gelirken soğuk aldımı?

Kuşu nereden aldınız ? Dün geldiğinde uçurdunuz mu ? Ya da yolda gelirken soğuk aldımı?
Abi ev üretimi yapan bir arkadaştan aldık kapalı kutu içinde arabada geldi soğuk almış olamaz ama geldiği yer pek sıcak sayılmazdı dedi babam arabada zaten kalorifer açıkmış. Aldığımızdan itibaren direk kafese koyduk

Şu an ne durumda dışkıda değişme varmı ?

Eve yeni gelen kuşda eğer üşümediyse stres ve korkma kaynaklı titreme olabiliyor. Bilinen usulleri ve takibi yapmakta fayda var. Ortama ve size alışınca toparlar umarım. Geçmiş olsun.

@Ahmet ASLAN @S.Göktun son durum fotoğraflardaki gibidir. 2. linkteki fotoğraftaki dışkısı en yeni yaptığı ve titreme şuan biraz daha az gibi aldığımız yere götürdük orada bi baktık stresten, korkmuş falan dedi gerçekten de öyle sanırım yani orada kuşların bulunduğu kafese koyduk kardeşi vardı direk birbirlerini tanıdılar peşlemeye başladılar birbirlerini oyunlar oynadılar. Ama biraz ishal gibi düşünüyorum ben dışkılara baktıkça.

Dışkısı toplamış büyük ihtimal strese girdi. Ev ortamına alışınca düzelir..

Dışkısı toplamış büyük ihtimal strese girdi. Ev ortamına alışınca düzelir..
Bu süreçte yapmam gereken ekstra birşey var mı abi suyuna sirke, limon, vitamin koymak dışında üstünü 1 adet battaniyeyle örtüyorum şuanlık sıcak ortam olması için.

Oda sıcaklığı 25 derecedelerse kapatmana gerek yok daha fazla strese girmesin bol bol ilgilen. Kendine gelecektir..

Bu kuşlar sürü psikolojisi ve ortamına iç güdüsel olarak alışıklar. Eğer gün içinde yalnız kalıyorsa ve çevresinde diğer kuşlar da yok ise en çok tavsiye edilen odasında müzik olması. Bu kuşlar müzik ile rehabilite olup coşan cinsten ...

Geri