Karadeniz Pet

Limonumuz cok hasta tavsiyelerinize ihtiyacimiz var

Birben

Meraklı Üye
Limon yaklasik 1 1bucuk aydir falan bende .sık sık petshopa goturuyorum cunku anlayan bi veteriner bulamadim ki petshoptaki abi sayesinde cok cok fazla iyilesti ama durdu bir suredir iyilesmesi.belki baska tavsiyeleriniz olabilir diye danismak istedim onu aldigimda cook ileri derecede mantardi.hala vitamin teramisin ve antibiyotik kullaniyoruz. Ayaklari mantardanmi bu seklde onu anlayamadim ve neden daha fazla gecmedigini.

Ekli dosyalar

• 20180625_190845.jpg
    20180625_190845.jpg
    885.9 KB · Görüntüleme: 77
  • 20180625_190849.jpg
    20180625_190849.jpg
    907.1 KB · Görüntüleme: 88
  • 20180625_191047.jpg
    20180625_191047.jpg
    698.5 KB · Görüntüleme: 107
Bu kuşa nolmuş böyle hastalık çok ilerlemiş galiba ıslak hali mi bu

4664263876826858652

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu kuşa nolmuş böyle hastalık çok ilerlemiş galiba ıslak hali mi bu
Evet daha dogrusu kremli hali surekli yuzune ve ayaklarina krem surdugum icin kendini kasidikca bulasiyor her yerine o yuzden tuyleri boyle ilaclari veren abi israrla yikamamam gerektigini soyledigi icin bende yikamaya korkuyorum

Aldığınızdan berimi böyle ve petshpçu bilerek mi bu kuşu sattı

Kuş kötü görünüyor sahiden de. Gözünğn oradaki şey mantar kaynaklı mı tümör mü? Götürdüğünüz yer ne dedi? Ayaklarında da tırnağının biri dışa kıvrımlı onu farkettim. Beslenmesine dikkat edin, kaliteli besleyin.(meyve sebze yumurta) Keşke bir veterinere götürme imkanınız olsa. Göz çevresindeki kelliğe troysd krem sürebilirsiniz. Mantar kremidir. Gözünğn yanında çıkan mantar ise oraya da kullanın ancak tümör mü değil mi bunu netleştirin bir sağlıkçı vasıtasıyla.

Aldığınızdan berimi böyle ve petshpçu bilerek mi bu kuşu sattı
Yok limonu datin almadim bi yakinimin kusu uzun zamandir gelip gittikce kusu o halde gormeye yuregim dayanmadi en azindan elimden geleni yaparim diye ondan istedim ve aldim .olcek diye bekliyorlardi acikcasi

Yok limonu datin almadim bi yakinimin kusu uzun zamandir gelip gittikce kusu o halde gormeye yuregim dayanmadi en azindan elimden geleni yaparim diye ondan istedim ve aldim .olcek diye bekliyorlardi acikcasi
Tebrik ediyorum duyarlılığınızdan ötürü.

Kuş kötü görünüyor sahiden de. Gözünğn oradaki şey mantar kaynaklı mı tümör mü? Götürdüğünüz yer ne dedi? Ayaklarında da tırnağının biri dışa kıvrımlı onu farkettim. Beslenmesine dikkat edin, kaliteli besleyin.(meyve sebze yumurta) Keşke bir veterinere götürme imkanınız olsa. Göz çevresindeki kelliğe troysd krem sürebilirsiniz. Mantar kremidir. Gözünğn yanında çıkan mantar ise oraya da kullanın ancak tümör mü değil mi bunu netleştirin bir sağlıkçı vasıtasıyla.
Gozunun ordaki mantardan heralde ama bilemiycem soyle kafasinin kel olan yerleri ve o tumor gibi duran seyin ustu mantarla kapliydi.ilaclari surdukce mantarlar zamanla dokuldu ama bu boncuk buyuklugunde sey kaldi ve gozunun cevresinde kucuk kabarciklar.gerci hala ilaclarini kullanmaya devam ediyorum.tirnaklari neden yukari dogru anlamadim. Bunun bir nedeni varmi.imkanini bulunca veterineredr gotururum.

Ölcek diye hayvanı kenara atmak nedir ya? Sorumsuz ve bilinçsiz insanlar hayvan sahiplenmesin artık! Sizi duyarlılığınızdan ötürü tebrik ederim. Limon gerçekten çok kötü. Mutlaka bir veterinere gitmeniz lazım. Nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama Florya Veteriner'in çok iyi olduğunu duydum sadece kanatlılar üzerine kurulmuş bir hastane. Mutlaka araştırın ve bir veterinere görünü.

Tebrik ediyorum duyarlılığınızdan ötürü.
Tesekkurler .aslinda herkes bisey yapmak ister tabiiki kimsenin o halde birakmaya gonlu razi gelmez.ama kustan korkup kus bakmaya calisincada boyle oluyor iste .hayvan cok ilgisiz kalmis zaten bana alisti ama galiba :) sey meyve mantar hastasi kusa vermeyin diye okudum bi yerde sekerli olgdugu icin o yuzden yem disinda bisey vermiyorum yiyecek olarak.bide suyuna vitamin damlatiyorum.

Ölcek diye hayvanı kenara atmak nedir ya? Sorumsuz ve bilinçsiz insanlar hayvan sahiplenmesin artık! Sizi duyarlılığınızdan ötürü tebrik ederim. Limon gerçekten çok kötü. Mutlaka bir veterinere gitmeniz lazım. Nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama Florya Veteriner'in çok iyi olduğunu duydum sadece kanatlılar üzerine kurulmuş bir hastane. Mutlaka araştırın ve bir veterinere görünü.
Çorlu da oturuyorum ben burda bilen birileri varsa aslinda yazabilir.bende burali olmadigim icin bilmiyorum.evet insanlar hayvanin kotu gununu dusunmeden aliyorlar.sanki hep saglikli olcak oyle kafeste durcak otcek.aldigim halini gorseniz bakamazsiniz ben bile hayvanin yuzune zor bakabiliyordum.bu halini gormek cok iyi benim icin

Kuşun hiç kötü günü olmayacak mı! Bu insanları hiç anlamıyorum. Şu resimdeki kuşların ve sizinkini masumluğuna bakar mısınız. Tek farkları ben kurtaramadım onları. Siz lütfen veteriner bulun. Ben elimden geleni yapmaya çalıştım ama hala hatırladıkça üzülüyorum.
20180522_212301.jpg

Tesekkurler .aslinda herkes bisey yapmak ister tabiiki kimsenin o halde birakmaya gonlu razi gelmez.ama kustan korkup kus bakmaya calisincada boyle oluyor iste .hayvan cok ilgisiz kalmis zaten bana alisti ama galiba :) sey meyve mantar hastasi kusa vermeyin diye okudum bi yerde sekerli olgdugu icin o yuzden yem disinda bisey vermiyorum yiyecek olarak.bide suyuna vitamin damlatiyorum.
Taze sebze meyvesini verin. Direnç kazanması açısından önemli. Siz vitamin damlatıyorsunuz suyuna. Taze meyve sebze vitaminin doğal yoldan sağlanması değil midir zaten:) Çok daha iyi yani. Mutlaka verin meyve mantarı ilerletir diye bir bilgi yanlıştır.

Geri