Karadeniz Pet

mantar bütün vücuduna yayıldı

merhaba arkadaşlar. 2 yaşında dişi muhabbet kuşum var 2 ay kuluçkada kaldığı için ona dokunamadım ve yuvalığı temizleyemedim. yuvalıktan çıktığından beri mantarla mücadele ediyoruz. mantar önceleri sadece gaga ve çevresindeydi ancak artık tüm vücuduna yayıldı diyebilirim. ilaç(terramycın) ve vitamin(avisol-b) kullanıyoruz tüm eşyalarımız tertemiz. En son bugün kuşçunun önerisi üzerine trosyd merhem aldık ona başladık terramycıni bıraktırdı işe yaramaz daha çok tüy döker diye trosyd e başlattı.
Karnı kanat altları başının üstü resmen tüysüz kaldı. yem yemesinde oynamasında problem yok ancak tüyleri kalmadı çok üzülüyorum. eşinden de ayırdım ne yapacağım bilmiyorum nolur yardım edin.

Ekli dosyalar

• 16462978_1453227614688713_387536853484122808_o.jpg
    16462978_1453227614688713_387536853484122808_o.jpg
    204.8 KB · Görüntüleme: 142
  • 16487523_1453227444688730_228639991384940750_o.jpg
    16487523_1453227444688730_228639991384940750_o.jpg
    194.5 KB · Görüntüleme: 129
kuşçu doğru olanı önermiş.vazelinde olurdu ama o krem daha etkili dediği gibi terramycin mantara yaramaz açık yaralara etkilidir.

Hatanız,ayırmamakta olmuş daha önceden gagasında vardı dediniz o zamanda müdahale edilebilirdi,Yapılacak birşey yok bekleyeceksiniz.Doğru teşhis ve doğru tedavi verilmiş durumda

Avisol B 10 tl lik bir vitamin 10 tl lik fayda görürsünüz, Ben şahsen önermem, SERA vitamin plus yada NEKTON vitaminleri önerebilirim Tabiki bütçeniz var ise.

Bu konuda size yardımcı olması için Nehir Halaçoğluna ulaşmanızı tavsiye ederim..Kuşlar ve raharsızlıklarında çok bilgili ve bence Türkiyede nadir kişilerden birisi..Facebook papagan okulu sayfasından yazın derim..

Geçmiş olsun. öncelikle doğru yönlendirmiş sizi arkadaş fakat bu mantardan daha çabuk kurtulmak için öncelikle mantar bulunan bölgeleri Oksikenli su yardımı ile dezenfekte etmek lazım ondan sonra Troysd mantar kremi uygulamak lazım. bu uygulamayı 4-5 gün üst üste yapar iseniz gözle görülür şekilde düzelme fark edeceksiniz. b vitamini takviyesinide eksik etmeyin kaliteli ürünler kullanmanızı tavsiye ederim yavuz beyinde önerdi gibi; nekton bio, sera vitamin plus gibi. geçmiş olsun.

hepinize çok teşekkür ederim hala çabalıyoruz hastalığımız için biliyorum kolay değil geç kaldık. son 2 gündür kremimizi önce oksijenli su ile temizleyerek kullanıyoruz ancak sağ kanatta seyirme ve uyku hali belirmeye başladı aynı zamanda ayakları da bazen mor gibi oluyor kuşçu yapabileceğimiz bir şey yok sabır veterinerler bilmez diyor ne yapacağım kaybetmek istemiyorum kızımı .

hepinize çok teşekkür ederim hala çabalıyoruz hastalığımız için biliyorum kolay değil geç kaldık. son 2 gündür kremimizi önce oksijenli su ile temizleyerek kullanıyoruz ancak sağ kanatta seyirme ve uyku hali belirmeye başladı aynı zamanda ayakları da bazen mor gibi oluyor kuşçu yapabileceğimiz bir şey yok sabır veterinerler bilmez diyor ne yapacağım kaybetmek istemiyorum kızımı .
İlk görüldüğünde yazsaydınız kısa sürede tedavi edilirdi. Neyse siz tedaviye devam edin düzelecektir. Uyuklama başladı demişsiniz. Eğer kusma ishal vb başka anormallikler de varsa yazın.

İlk görüldüğünde yazsaydınız kısa sürede tedavi edilirdi. Neyse siz tedaviye devam edin düzelecektir. Uyuklama başladı demişsiniz. Eğer kusma ishal vb başka anormallikler de varsa yazın.
Biliyorum çok geç kaldım çok üzgünüm bu yüzden yine de elimden gelen herşeyi yapayım istiyorum başka herhangi bir anormallik yok sağ gözünün kapağı biraz şişmiş ama kreme bağlıdır diye düşünüyorum

Mantar Kremini sürerken gözüne ve burun deliklerine gelmemesine dikkat edin. Ama mantarlı her yere mutlaka sürün.

Herkese merhaba sabah dayanamayarak uzun uğraşlar sonucu bulduğum muhabbet kuşlarıyla ilgilenen veterinere götürdüm vee aslında mantarın olmadığını öğrendik sevinsem mi üzülsem mi inanın bilmiyorum kaç gündür kullandığımız ilaçlar tüy dökümüne neden olmuş yeni 2 ilaç verdi şırınga içinde ve onlara başladık 1 haftaya allahın izniyle sapasağlam olucaz hepinize çok çok teşekkür ederim her şekilde yardımcı olduğunuz için hepinizden allah razı olsun

Ben de oksijenli su kullanmayı bırakın dicektim.Oksijenli su mantarlı bölgeyi sıyırmak için bi defaya mahsus kullanılır sadece,tekrar tekrar değil.Yoksa derisini yakar.Neyse mantarın tüm vücuduna yayılması da pek olası değildi zaten.Veterinere gitmenize svindim.En kısa zamanda tüylenir inşallah:) Geçmiş olsun.

Ben de oksijenli su kullanmayı bırakın dicektim.Oksijenli su mantarlı bölgeyi sıyırmak için bi defaya mahsus kullanılır sadece,tekrar tekrar değil.Yoksa derisini yakar.Neyse mantarın tüm vücuduna yayılması da pek olası değildi zaten.Veterinere gitmenize svindim.En kısa zamanda tüylenir inşallah:) Geçmiş olsun.
Çok sağolun inşallah en kısa zamanda tüylenmiş iyileşmiş yeni fotoğraflarımızla karşınıza çıkarız sayfada yardımcı olan herkesten Allah razı olsun benimle derdimi paylaşıp yardımcı oldular

Herkese merhaba sabah dayanamayarak uzun uğraşlar sonucu bulduğum muhabbet kuşlarıyla ilgilenen veterinere götürdüm vee aslında mantarın olmadığını öğrendik sevinsem mi üzülsem mi inanın bilmiyorum kaç gündür kullandığımız ilaçlar tüy dökümüne neden olmuş yeni 2 ilaç verdi şırınga içinde ve onlara başladık 1 haftaya allahın izniyle sapasağlam olucaz hepinize çok çok teşekkür ederim her şekilde yardımcı olduğunuz için hepinizden allah razı olsun
İstanbulda oturuyorsanız hangi veterinere götürdüğünüzü yazabilir misiniz ? Bir de muayene ücreti ne kadar alıyorlar? İlerde lazım olabilir .

Nolur benim kızıma dua edin bugün ilacı içtiğinden beri sağ ayağı tutmuyor veterineri aradım ama ilaçla ilgili olamaz vücut direnci düşmüş sıcak tut dedi kaloriferin yanında 3 tarafı battaniyeyle kaplı ama hala aynı gözlerini bile açamıyor nolur dua edin bize gitmesin kalsın benimle

Başınız sağolsun :( üzüldüm

Geri