Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum uçmuyor

Esrasngl

Yeni Üye
Muhabbet kuşum bir süredir uçmuyor en fazla yerden kafese çıkıyor veya elimden kafese gidiyor bazen kafese gelmeden yere düşüyor yakın olmasına rağmen, ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• IMG-20200511-WA0009.jpg
    IMG-20200511-WA0009.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG-20200511-WA0010.jpg
    IMG-20200511-WA0010.jpg
    101.7 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG-20200511-WA0012.jpg
    IMG-20200511-WA0012.jpg
    87.6 KB · Görüntüleme: 26
Kuş tüyde ondan uçmak istemiyor olabilir, kanat tüylerinde sorun yok.
Uzun bi süre oldu sayılır bi de korona yüzünden istanbuldan ankaraya geldik yolculuk falan korkmuş veya burdaki eve alışmamış olabilir mi. Ama dengesini tutturamıyo sanki bi anda pat düşüyo.

Uçarken mi dengesini tutturamıyor yoksa tünekte mi dengesini kaybedip düşüyor? Bütün bilgileri verseniz ona göre ne olabilir diye düşünebiliriz.
Kafesin içinde sıkıntı yok ama çıkardığımda havaya bırakıyorum ya zar zor kafese gidiyo ya da yere düşüyor. Dün uçmamak için sehpanın üzerine şarj kablosundan tırmanıp gitti kafesine. Elimde havaya kaldırıp indiriyorum kanat çırparak tutunuyo sonra avucumun içine girdi kanat da çırpmamak için

Kafesin içinde sıkıntı yok ama çıkardığımda havaya bırakıyorum ya zar zor kafese gidiyo ya da yere düşüyor. Dün uçmamak için sehpanın üzerine şarj kablosundan tırmanıp gitti kafesine. Elimde havaya kaldırıp indiriyorum kanat çırparak tutunuyo sonra avucumun içine girdi kanat da çırpmamak için

Kuş tüyde uçması için zorlamayın, kuşların tüy dönemleri sancılı geçer. Tüyden çıksın yine sorun devam ederse tekrar yazın bakalım.

Geri