Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım salıncak için kavga ediyor

enesbey25

Yeni Üye
3-4 ay oldu eşler gece olunca birisi salıncağa biniyor diğeri binemiyor binemeyen de kafese tırmanıyor gagasını koyuyor orda uyuyor bende rahatsız olmasın diye elimle salıncağa koyuyorum zar zor birbirlerini didikleseler de sakinleşip yatıyolar ama ben ellemeden hep birisi salıncağın dışında kalıyor her gece yapmak zorunda kalıyorum nasıl halledicem??

bir de bir ay önce kanatları titriyor diye konu açmıştım ve hala titriyor ve 2-3 gündür halsiz gibi sabahları beraber oynuyolar falan ama kafesten zar zor çıkartıyorum kafeste durmak istiyor vitamin kabuğunun üstünde duruyor 2-3 gündür hasta mıdır sizce (yeşilli)

xxcvxcvxcvsdsd.png
Adsızxcvxcvxcv.png
Adsız332.png

Tek derdin bu olsun. Bir tane büyük salıncak yap ikisinede yetsin.

Yeşillinin hastamı olup olmadığını tipine bakarak anlayamayız. Kanat titremesi solunum hastalığıyla alakalı olabilir. Hasta kuşunla ilgili yeni bir konu aç. Videosunu ve dışkısının resmini ekle. Dışkılarını yakından çek, resimler net olsun. Ve başka hastalık belirtileri varsa onalarıda yaz.

Gazete yerine beyaz kağıt kullanırsanız iyi olur. Dışkılar görünür. Ben salıncak kavgasının çözümünü salıncağı kaldırarak buldum. Benimkiler artık kavga etmiyor.

Kuşlar içgüdüsel olarak olarak uyurken hep en üst tünekte durmak isterler. Salıncağı çıkarabilirsiniz.
Tünekler çok kötü yerleştirilmiş. Kafesin tamamını görmediğim için bir şey söyleyemem ama 2 tünek yeterli. Biri sağda diğeri solda. Biri diğerinden yukarıda diğeri aşağıda.

Geri