Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu akıllı yemlikteki yemi deşiyor

Berkekığılı

Yeni Üye
Arkadaşlar selamun aleyküm dişi kuşum yemleri deşiyordu sürekli akıllı yemlik aldım bu seferde gün boyu onun üzerinde vakit geçiriyor orayı yuvalık mı sanıyır anlamış değilim ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim

Akıllı yemlikteki yemleride hazneye atıyo yazık oluyo sürekli yem koyamam kuşu değiştirmeyi düşünüyorum

Akıllı yemlikteki yemleride hazneye atıyo yazık oluyo sürekli yem koyamam kuşu değiştirmeyi düşünüyorum
Kuşu neden değişmek istediğinizi anlayamıyorum. Ve bence normal birşey her kuş yapabilir diye düşünüyorum 🤔

Reis tamam doğru diyosunuzda 1 yıldır bende bu dişi kuş çiftleşmiyor bütün ayrıma tekniklerini uyguladım vs son zamanlarda normal yemlikte ki bütün yemleri kafes tabanına atıyordu yarım koydum yine döktü sonra akıllı yemlik aldım şimdide gün boyu akıllı yemliğin plastiğine çıkıyor yemleri kazıyor hazneye atıyor neden acaba diyorum bende bilen varmıdır yuvaya giriyo gibi oluyo sonra yine girmiyo erkek kuş yem yemek istiyo yaklaştırmıyo çünkü sürekli akıllı yemlikteki yemlerle uğraşıyor çok gıcık bi durum erkek çiftleşmek istiyo yaklaştırmıyo vs

Reis tamam doğru diyosunuzda 1 yıldır bende bu dişi kuş çiftleşmiyor bütün ayrıma tekniklerini uyguladım vs son zamanlarda normal yemlikte ki bütün yemleri kafes tabanına atıyordu yarım koydum yine döktü sonra akıllı yemlik aldım şimdide gün boyu akıllı yemliğin plastiğine çıkıyor yemleri kazıyor hazneye atıyor neden acaba diyorum bende bilen varmıdır yuvaya giriyo gibi oluyo sonra yine girmiyo erkek kuş yem yemek istiyo yaklaştırmıyo çünkü sürekli akıllı yemlikteki yemlerle uğraşıyor çok gıcık bi durum erkek çiftleşmek istiyo yaklaştırmıyo vs
ozaman yemliği çıkartın ve gerektiği zaman elinizle yedirin.

Kullandığınız yemler bozuk olabiir mi ? Ya da farklı bir yem markası deneyebilir misiniz ? Genelde sevdiği tohumu ararken yapıyorlar bunu veya yavru kuşlar oyun için yapar

kuş 1.5 yaşında dişi yavru değil yemi de taze erkek kuşta yemezdi öyle olsaydı değil mi nijer var yemin içinde onu sevmiyorda olabir yemi değiştirip denerim birde kuş ele gelecek kuş değil yabani bir kuş olmazsa değiştiricem

kuş 1.5 yaşında dişi yavru değil yemi de taze erkek kuşta yemezdi öyle olsaydı değil mi nijer var yemin içinde onu sevmiyorda olabir yemi değiştirip denerim birde kuş ele gelecek kuş değil yabani bir kuş olmazsa değiştiricem
değiştirmede eğitmeyi dene istersen????

Bence siz kuşu götürün ve başka bir şeyle değişmeyin aldığınız yere geri verin sanki normal eşya gibi bahsediyorsunuz pes benimde kuşum yemini yemiyodu eşeliyodu sabrettim çabaladım artık yiyor çok şükür bir an bile ondan vazgeçmeyi düşünmedim bazı insanlar hayvan bakmasada olur bence hatta daha iyi olur sizde öyle yapın

Arkadaşlar selamun aleyküm dişi kuşum yemleri deşiyordu sürekli akıllı yemlik aldım bu seferde gün boyu onun üzerinde vakit geçiriyor orayı yuvalık mı sanıyır anlamış değilim ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim
Yemi elekten geçir tozları gider sonra yemi üfle kabuklar gider,akıllı yemlik ilk kullandığım zaman benim kuşumda böyle yapıyordu sonra zamanla alıştı.Böyle yaparak yemin içindeki tozlar gider kuş daha sağlıklı yem yer,yemi üfleyerek kabukları gider ,israf olmaz.Hayvan bakmak sorumluluk ister.Muhabbet kuşu sahiplenerek bütün sorumluluğunu alıyorum dediniz.Sevgi emek ister...

Limon kardeşim bazı insanlar hayvan bakmasada olur diyosun sen benim iyi ya da kötü baktığımı nereden bilebilirsin erkek kuşum benim öz evladım gibi 5 yaşında yavruluğundan beri iyi bakmasam bu yaşa kadar gelemezdi değil mi ben erkek kuşumdan yavru almak istiyorum dişide bu istek yok benimde yapacak bişeyim olmadığı için başka bir dişiyle takas etmek istiyorum aynı sorunu yaşayan arkadaş varsa onun dişisini alıp benim dişimi vermek ben erkek kuşumu asla değiştirmem ama dişi kuş yabani olduğu için değiştirsemde onun için farketmicek erkeği değiştirsem arayabilir beni onu değiştirmem ama ben yavru almak istiyorum yaşlanıyo çünkü dişi kuşada bakma şansım yok çünkü ev ortamında 3 kuş besleyemem o yüzden değiştirmem gerekiyor bilip bilmeden yorum yapmayın Allah aşkına kimin iyi bakıp bakmadığını bilemezsiniz

Limon kardeşim bazı insanlar hayvan bakmasada olur diyosun sen benim iyi ya da kötü baktığımı nereden bilebilirsin erkek kuşum benim öz evladım gibi 5 yaşında yavruluğundan beri iyi bakmasam bu yaşa kadar gelemezdi değil mi ben erkek kuşumdan yavru almak istiyorum dişide bu istek yok benimde yapacak bişeyim olmadığı için başka bir dişiyle takas etmek istiyorum aynı sorunu yaşayan arkadaş varsa onun dişisini alıp benim dişimi vermek ben erkek kuşumu asla değiştirmem ama dişi kuş yabani olduğu için değiştirsemde onun için farketmicek erkeği değiştirsem arayabilir beni onu değiştirmem ama ben yavru almak istiyorum yaşlanıyo çünkü dişi kuşada bakma şansım yok çünkü ev ortamında 3 kuş besleyemem o yüzden değiştirmem gerekiyor bilip bilmeden yorum yapmayın Allah aşkına kimin iyi bakıp bakmadığını bilemezsiniz
Eş tutmadığı için tabiki değişebilirsin. Sadece yemi saçtığı için değiştirmek istiyorsun diye anlaşıldığından bu tepki.

Eş tutmaması erkekden kaynaklı olabilir. 4 yıl yalnız yaşamış evcil kuşun eş tutması zor olur. Dişiyi yavruyken mi aldın ? 6 aydan itibaren kızışmaya başlıyorlar benim dişi şuan 7 aylık daha yeni yeni kızışmaya başlıyor. Tahminen 8-9 aylıkken hazır olucak. Yavruyken aldıysan bu kadar beklemen normal. Kızgınlık dönemlerinin tutmaları gerekiyor.

Reis dişiyi 1 yaşındayken aldım ama oda kızgın gibi duruyor anlamıyorum yem kusmasına izin veriyor tünekte koşuyor yuvalığa giricek gibi oluyo girmiyo akıllı yemliği yuvalık mı sanıyor napıyor anlamış değilim erkek çok kızgın dişi kuş eğilse hemen üstüne çıkıcak erkek dövdürtmüyorda kendini ama bu dişi streste mi neydeyse anlamadım ben çiftleşmiyor

Reis dişiyi 1 yaşındayken aldım ama oda kızgın gibi duruyor anlamıyorum yem kusmasına izin veriyor tünekte koşuyor yuvalığa giricek gibi oluyo girmiyo akıllı yemliği yuvalık mı sanıyor napıyor anlamış değilim erkek çok kızgın dişi kuş eğilse hemen üstüne çıkıcak erkek dövdürtmüyorda kendini ama bu dişi streste mi neydeyse anlamadım ben çiftleşmiyor
Kavga etmemeleri iyi aslında. Kızıştırıcı ek besin veriyor musun ? Dişi yabani demişsin kalabalık oda da duruyorlarsa ondan rahat olmayabilir. Kafesleri yüksek bir konumda olmalı.

İkinci bir kafesin daha varsa ayırma yöntemini kullanabilirsin. Faydası olabiliyor. 15 gün ayrı kafeslerde tut sonra dişiyi erkeğin olduğu yuvalık takılı kafese koy. Bir süre baktın olmuyor dişiyi değiştirirsin. Erkeği de götür eşini kendi seçsin.

Ayırma işlemini iki kere uyguladım geçen 16 gündür ayrıydılar iki gün önce dişi attım erkeğin yanına yine çiflteşme işlemi gerçekleşmedi kızıştırıcı takviyeler uyguluyorum yapmadığım şey kalmadı belkide yeri yüksek olmadığı için olabilir ama koyacak yüksek bi yer yok dolap var orayada sürekli çıkamam merdiven gerekicek yavruları olsa nasıl kontrol edicem bide anlamış değilim yemi deşiyor erkek kuşa yedirmiyor yavrucağız karanlık şuan oda karanlıkta yiyodu biraz hemen oda uyandı akıllı yemliğe gidiyor sanırsın güvenlik bi bırak oda yesin töbe ya 😂

Kardeşim kuş eş tutmuyorsa değiştir gitsin bazi kuşların insanlar gibi karakteri çok değişik bazıları dağınık bazıları derli toplu bazıları yemi kırıp içine atar bazıları kabuğu dışarı yemi üflemeye gerek bile kalmaz çok sorun yapıyorsa eş tutmuyorsa erkeğini götür kendisi dişi seçsin sorunun hallolur