Karadeniz Pet

muhabbet kuşu aldım bazı sorularım var.

berkay_885604

Yeni Üye
Herkese merhaba.Foruma yeni katıldım.O yüzden kuralları daha tam bilmiyorum.Kuşumu daha bugün aldım.70 günlük erkekmiş petshop'çuya göre.Eve getirdim ama hiç ötmüyor,hareket etmiyor,olduğu yerde duruyor.Hasta mı bılmıyorum ama poposunda dışkı yapışık değil normal duruyor (KUŞ).Kısmetse eğiticem.Elimi kafese sokuyorum hiç kaçmıyor.Tam avucuma aldığımda hafif hafif kaçıyor,uçuyor.Fotoğraff video isteyenlere atarım.Sizce kuşum normal mi.

Kusun böyle olması cok normal daha yeni geldiği icin. Zamanla alışır ortama ötmeye de baslar. Hic bir zaman avucuna alma. Birkac gun temasta da bulunma stres yapmasın. Zamanla o sana gelmeye baslar zaten. Birde 2 hafta kadar uçurma odayi tanısın.

öncelikle teşşekürler yorum yapan arkadaşlar.Ama eylulguneslı (isminize göre size bayan diğeceğim) hanım,ben dediğinizin hepsinin tersini yaptım.Kuşu 2. gün saldım.Ara sıra avcuma almaya çalıştım 2-3 kere aldım,temasta bulundum ve 2.gün ve bugun hep uçurdum.Şimdi kuş bana alışmaz mı?Birde kuşla konuştuğumda tüylerini kabartıyor,gagasını açıyo ama kafesi elimi soktuğumda çıldırıyor.Kaçıyor.Sizce ne yapmam lazım...

öncelikle teşşekürler yorum yapan arkadaşlar.Ama eylulguneslı (isminize göre size bayan diğeceğim) hanım,ben dediğinizin hepsinin tersini yaptım.Kuşu 2. gün saldım.Ara sıra avcuma almaya çalıştım 2-3 kere aldım,temasta bulundum ve 2.gün ve bugun hep uçurdum.Şimdi kuş bana alışmaz mı?Birde kuşla konuştuğumda tüylerini kabartıyor,gagasını açıyo ama kafesi elimi soktuğumda çıldırıyor.Kaçıyor.Sizce ne yapmam lazım...
Benim size tavsiyem asla avucunuza almayın size kesinlikle alismaz sadece parmaginizi uzatmalisiniz onuda zamana yayın yavaş yavaş asla urkutmeden konuşarak ve sakince. .

dediğim gibi ben onu 2-3 kere avcuma alıp kafesten çıkarıp uçurdum ne olcak şimdi??

kuşların en nefret ettikleri şey belkide avuçlanması.Ama bir kaç kez avucunuza aldınız diye birdaha size alışmaması gibi birşey söz konusu değil.ele alıştırma videoları var takip ederseniz size alışacaktır.

önce sabır.1 hafta boyunca elinizi kafesin uzerine koyup hergün 15-20 dakika onunla konuşun.2.hafta kafesin kapısını yavaşca açıp parmağınızı yavaşca içeri sokun ve 10-15 dk öğle konuşun.avucunuza yem alın bekleyin.onun güvenini kazanmalısınız.sizden ona bir zarar gelmeyeceğini anlayacaktır.bak göreceksin bunu sabırla yapın bir gün kuş ansızın kafesten çıkıp başınıza,dizinize konacak.parmağınıza gelecek.Ama dediğim gibi sabırla yaklaşmalısınız.hemen gelsin bana hemen alışsın derseniz olmaz.

Mehmet beyin de anlattığı gibi sabır kısacası. Tam tersini yaptınız eyvah kotu birsey olacak diye birsey yok. Bundan sonrasında tavsiyeleri göz önünde bulundursan sorun kalmaz. Ayrıca her kusun karakteri farklı bazısı 2 gunde ele gelir bazısı 1 ayda, belli olmaz. Ama tek ortak yönleri var avuçlamayın.

o zaman yağrın salmayım sadece elimi kafesin üstene koyim 1 hafta boyunca çğle konuşçam

Geri