Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar,

4 gün önce bir üreticiden muhabbet kuşu sahiplendim. Söylediğine göre 45-50 günlük Rainbow Erkek muhabbet kuşu. Sizce ırk, cinsiyet ve yaşı doğru mudur?

Merhaba arkadaşlar,

4 gün önce bir üreticiden muhabbet kuşu sahiplendim. Söylediğine göre 45-50 günlük Rainbow Erkek muhabbet kuşu. Sizce ırk, cinsiyet ve yaşı doğru mudur?

Yerli gibi duruyor . Yaşı ve cinsiyeti doğru. Tek olarak bakıcaksanız evcilleştirmek için en kıymetli zamanı büyüdükçe kurulan bağ, insana güvenmesi oldukça zorlaşıyor. Bu dönemde bol bol ilgi gösterin Maşallah çok güzel bi yavru.

Merhabalar, rica etsem muhabbet kuşu konusunda yetkin birisi yardım edebilir mi? Görsel de ki kuşlarımın "ırk, yaş ve cinsiyet" durumunu söyleyebilir mi?

Sol üst çek erkek 7-8 aylıktan büyük
Sol alt dişi çek 1 yaş üstü
Sağ üst yerli erkek 3-4 aylık
Sağ alt yerli dişi 3-4 aylık.
Resimlerden anlaşıldığı kadar.

Benim kuşumun Irkı yaşı ve cinsiyeti nedir? yaşı 2 3 ay arası cinsiyeti erkek diye biliyorum burnuna bakınca.

merhaba 2-3 ay önce babam sokakta kediden uçamayan yer yer

tüysüz bi muhabbet kuşu kurtardı küçük bi kuş ama yaşını cinsiyetini cinsini bilemiyoruz sizce nedir tahmin edebilir misiniz

merhaba 2-3 ay önce babam sokakta kediden uçamayan yer yer

tüysüz bi muhabbet kuşu kurtardı küçük bi kuş ama yaşını cinsiyetini cinsini bilemiyoruz sizce nedir tahmin edebilir misiniz

Merhaba. Kuşunuz 4 aylık dişi.

bir de maviş neden bu şekilde tüysüz bi hastalığı mı var uçmak istiyor uçamıyor da yere düşüyor fransız tüy dökümü hastalığı olabilir mi

Önceden yazdığınıza gör bu kuş uzun süredir bu şekilde tüysüz. Ben de bu kuşun French Molt olduğunu düşünüyorum fakat size tadavi yöntemleri önermeyeceğim. Yeni bir konu açın ve detaylı fotoğraflar yükleyin, diğer ustalar da görüp yorumlasınlar ona göre tedavisine karar verelim.

Merhaba arkadaşlar akrabamız tarafından bir muhabbet kuşu sahiplendim. Yaş ve cinsiyeti nedir acaba?

Geri