Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu fazla uçamıyor

Gokmen41

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhabalar, forumda yeniyim. Eğer yanlış yere konuyu açtıysam kusura bakmayın. Bende aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Şuan 2 tane muhabbet kuşum var biri 4 aylık erkek diğeri 2 aylık dişi. Sorum şu :4 aylık kuşumu alalı yaklaşık 1 ay oluyor, kuşum fazla yükseğe uçamıyor bunu farkettim kafesin içindeyken de uçmuyor genellikle gagasıyla tırmanıyor ve tekrar tırmanarak kafese geri içiyor bazen elime aldığımda kafesine doğru uçuyor sadece çok hareketli değil kafesin içinde genelde oturur tüneğinde hep , ve bugün 2 aylık olan dişi muhabbet kuşumu dışarı salmıştım ve onun uçuşunu görünce çok şaşırdım daha 2 aylık olmasına rağmen tavana kadar uçuyor sürekli uçar vaziyette ve aziyene kadar uçup avizeye konduğunu gördüm, ama 4 aylık olan muhabbet kuşum sadece düz uçabiliyor ve bazen uçarken yere doğru gidip yumuşak inişler yapıyor , kafesin üstüne tırmanıp orada oturuyor hep , koltuğuna üstünede koyuyorum orada da hep oturuyor ve uçacağı zaman genelde hep yere uçuyor ve yerde öylece duruyor, dişi muhabbet kuşuna kıyasla erkek dişi kuşumun uçma sorunu yaşadığını düşünüyorum sanki yağlanma sorunu gibi , bu konuda fazla bilgi sahibi değilim aranıza yeni katılıyorum umarım bu konuda bana yardımcı olursunuz.

Kuşun gögüs kısmında yağlanma var gibi görünüyor yemindeki yağ oranı yüksek tohumları azaltınız ( yulaf, aspur) gibi.

Kafes dışında vakit geçirdiği süreyi arttırabilirsiniz.

Kanat tüylerinde deformasyon mevcut B vitamini takviyesi ile destekle

Kuşun gögüs kısmında yağlanma var gibi görünüyor yemindeki yağ oranı yüksek tohumları azaltınız ( yulaf, aspur) gibi.

Kafes dışında vakit geçirdiği süreyi arttırabilirsiniz.

Kanat tüylerinde deformasyon mevcut B vitamini takviyesi ile destekleyiniz.
Vitamini mevcut hemen hemen her gün dışarda beraber vakit geçiriyoruz aldığım günden beri böyle bazen uçarken kanadını çarpıyor bir kaç sefer kanadından 2 3 tane tüy kalkmıştı çarptığı zaman tüy çekince elime gelmişti hemen

Geri