Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu gündüz uykusu

Kubilay1

Paylaşımcı Üye
Merhabalar muhabbet kuşları gündüzleri de uyur mu?
Bir sebep olmadığı taktirde düzenli olarak gündüz uykuları var mıdır öğlen uykusu gibi?
Bir hastalık, bir sorun olmadan da gündüzleri uyurlar mı? yoksa gündüz uyuyan bir muhabbet kuşunda hastalık ya da eksiklik mi var demektir.

Bir sebep olmadığı taktirde düzenli olarak gündüz uykuları var mıdır öğlen uykusu gibi?
Bir hastalık, bir sorun olmadan da gündüzleri uyurlar mı? yoksa gündüz uyuyan bir muhabbet kuşunda hastalık ya da eksiklik mi var demektir.
ne kadar uyuduğuna göre değişir.biraz kestirebililer ama günün çoğunu geçiriyorsa bi sorun olabilir

Bütün gün uyuyorsa ya akşamları uyuyamıyordur, ya da bir hastalık sebebi ile halsizdir. Kuşlar günde 12 saat uyur ortalama, hava karardığında uyuklamaya başlarlar.

Kısa süreli evet bütün gün uyumuyor.
Ama son zamanlar da biraz gündüzleri neşeli olmuyor. Onun sebebi de vitamini değiştireceğim yenisini alacağım o sebeble 8 gündür vitamin kullanmıyorum onun etkisi olabilir diye düşünüyorum.

Kısa süreli evet bütün gün uyumuyor.
Ama son zamanlar da biraz gündüzleri neşeli olmuyor. Onun sebebi de vitamini değiştireceğim yenisini alacağım o sebeble 8 gündür vitamin kullanmıyorum onun etkisi olabilir diye düşünüyorum.
Uyku saatlerinin değişmesi yada gece uykusunun bölünmesi gün içerisinde uyumalarına sebep olur onun dışında kısa süreli şekerlemeler normaldir. Vitamin ile alakası yok.

Geri