Karadeniz Pet

muhabbet kuşu ishalden sonra kabizlik

Hayvanseveer

Yeni Üye
Arkadaslar muhabbet kusum 3 gundur halsizdi dunden beride ishaldi her zamanki ishallerinin aksine degisik renkte yeşil etrafina yayilan sivi sari kurudugunda kahverengi haldeydi petshop vitamin ve dogal yem gibi kiremit rengi bir sey verdi o yemi yedi ancak vitamini suya karistirdim rengi degistigi icin icmedi 4 5 saattir saatlerdir yemek yedi hic doymadi ancak suan ishal anusune zeytinyagi surdum ne yapmam lazim acil

Ekli dosyalar

• 20190617_190556.jpg
    20190617_190556.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 32
Bu ikindinki dışkısı atmistim copten buldum sabah su olan yerler daha kahverengimsiydi son halini atamiyorum cunku yaklasik 4 saattir diskilamiyor zorluyor ama olmuyor

Ekli dosyalar

• 20190617_223649.jpg
    20190617_223649.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 29
Simdi yapmis en yeni bu kabızdan sonra

Ekli dosyalar

• 20190617_230551.jpg
    20190617_230551.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 33
petshop vitamin ve dogal yem gibi kiremit rengi bir sey verdi

Öncelikle o kiremit rengi şey nedir bilmiyorum bilen varsa yorum yapıcaktır, ama bence kullanma. Dışkıdan anladığım bakteriyel sorun var, kafeste gaga taşı, kalamar kemiği, kuş kumu varsa kaldır bir süre kullanma. Ev yapımı yoğurt var ise, yoğurtun suyundan 1 yemek kaşığı suluğuna karıştır. Yoğurt suyu doğal probiyotiktir, sindirimini düzenler ve bakteri sorununu ortadan kaldırır. 3 gün üst üste uygulucaksın, hergün tazeleyip yenisini vericeksin. Geçmiş olsun.

Çok tesekkur ederim bahsettiigm kiremit rengi olan sey bu Umarim duzelir çok saglikli kustu tabagimizdan yemek yerdi marul verdim ancak sirkede bekletip saatlerce yikamistim devamli yerdi boyle bir sey hic yasamadik balkonda kumru yavrusu vardi iceri almıştım yarim saat kadar onla baglantisi olabilir mi bilmiyorum ancak onada iyi baktim spreyine kadar temiz tutmustum diger muhabbet kusum saglikli tekrar tesekkur ederim...

Ekli dosyalar

• 20190617_233408.jpg
    20190617_233408.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 29
Kuşun yaşam şartları düzgünse kaliteli yem kum gaga taşı sıcaklık ceyranda kalmama vs kaliteli vitamin ve probiyotik ile düzelir büyük ihtimal Ümit in dediği gibi olmazsa ilaç tedavisi dal darı al kuşa istersen o veterinerin verdiği kapalı poşette olur birde geçene kadar bir süre yeşillik verme kötüleşirse durum ilaç başlarsın

Hic umudum yoktu ancak bugün daha iyi gözüküyor cok tesekkür ederim

Cok uzgunum cok... Kusum iyilesmisti cok canliydi hersey iyiydi gece uyuturkende cok cok iyiydi ama gece ses duydum kafesin dibindeydi yuruyemiyordu ölecegini anladim ev halkini uyandirdn ne yaptıysam gidecegini biliyordum cook halsiz kaldi son can çekişirken cok cirpindi kendini kafeste her yere carpti ve sirt ustu gozleri açık öldü neden oldu aklim almiyor neden ya :( psikolojimi cok etkiledi cunku beklemediğim anda ve gözümün onunde yasandi

Cok uzgunum cok... Kusum iyilesmisti cok canliydi hersey iyiydi gece uyuturkende cok cok iyiydi ama gece ses duydum kafesin dibindeydi yuruyemiyordu ölecegini anladim ev halkini uyandirdn ne yaptıysam gidecegini biliyordum cook halsiz kaldi son can çekişirken cok cirpindi kendini kafeste her yere carpti ve sirt ustu gozleri açık öldü neden oldu aklim almiyor neden ya :( psikolojimi cok etkiledi cunku beklemediğim anda ve gözümün onunde yasandi

Geri