Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu krizi

Dışkılar bana da normal gelmedi.

Bana çok normal gözükmedi. Diğer hastalık belirtileri neler? Düzelmedi mi daha önceki rahatsızlıkları?
Düzeliyor gibi olmuştu bı süre. Ama bir haftadır gece kafesin dibine düşüyor çıkamıyor tunege kanatlarını çırpıyor takılıyor ızgaraya. Izgarayı kaldırdım ama yine zor çıkıyor tunege tellere zor tirmaniyo baya güçsüz. Dün dışarı saldım çok dengesiz uçuyor, konacak yeri bile zor buluyor

Bunu eklememisim bı kaç gün öncede böyleydi

Ekli dosyalar

• IMG_20190809_105449.jpg
    IMG_20190809_105449.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 43
Şuanda böyle yatıyor tünekte

Ekli dosyalar

• IMG_20190810_110848.jpg
    IMG_20190810_110848.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 41
Dışkısı şuan böyle ceviz yumurta verdim başka ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• IMG_20190810_124854.jpg
    IMG_20190810_124854.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 36
Mikrobik durumu var sanki. Kafesi iyice dezenfekte edin. Tam dolu suluğundaki suyuna üç ya da dört damla elma sirkesi damlatın. Yemini boşaltıp taze yem koyun.
Sadece vitamin eksikliği değil aynı zamanda mikrobik bir durum olduğunu düşünüyorum. Veterinere gidin.

Bence salmonella var bu kuşta. Hastalığı daha fazla ilerlemeden müdahele etmek lazım. İmkanın varsa kuş veterinerine git, gidemiyorsanda salmonella ilaçlarını arastır. Bir an önce tedaviye başla, bu sirkeyle çözülcek bişey değil.
Kuruma hastalığı mi oluyor yani
Bu arada dışkısı yeni böyle oldu bikac gündür

Bu ilaçları kullananları görmedim, etkilerini bilmiyorum. Ancak veterinere gitme imkanın yoksa ve kendin tedavi uygulucaksan, ben sana başka ilaç isimleri söylicem.
Maalesef gidemiyorum ama belirtilerine baktım herşey uyuyo
İlaçları söylerseniz onları kullanırım

Maalesef gidemiyorum ama belirtilerine baktım herşey uyuyo
İlaçları söylerseniz onları kullanırım

İlaçlara başlamadan önce probiyotik vermen lazım, suluğuna ev yapımı yoğurt suyu katabilirsin (bir tatlı kaşığı)

2 gün probiyotik verdikten sonra, 3 gün ERCEFURYL şuruptan 3-4 damla suluğa damlatıp uygulucaksın (hergün tazeliceksin). Ara vermeden 3 günde LARGOPEN şurup kullanıcaksın, aynı şekilde suluğuna 3-4 damla damlatıcaksın (toz formundadır şişede işaretli yere kadar su ekleyip çalkaladıktan sonra şurup olur). İlaçları buzdolabında muhafaza et.

Bu iki ilacı kullandıktan sonra, tekrar 2 gün probiyotik 1 günde vitamin takviyesi yapıcaksın.

Toplamda 11 gün tedavi uygulucaksın. Bu sırada kuşu ve dışkısını gözlemleyip gelişmeleri yaz mutlaka.

Not : Bu ilaçlar ve uygulama sadece tavsiyedir. Kullanıp kullanmamak kendi sorumluluğundadır.

İlaçlara başlamadan önce probiyotik vermen lazım, suluğuna ev yapımı yoğurt suyu katabilirsin (bir tatlı kaşığı)

2 gün probiyotik verdikten sonra, 3 gün ERCEFURYL şuruptan 3-4 damla suluğa damlatıp uygulucaksın (hergün tazeliceksin). Ara vermeden 3 günde LARGOPEN şurup kullanıcaksın, aynı şekilde suluğuna 3-4 damla damlatıcaksın (toz formundadır şişede işaretli yere kadar su ekleyip çalkaladıktan sonra şurup olur). İlaçları buzdolabında muhafaza et.

Bu iki ilacı kullandıktan sonra, tekrar 2 gün probiyotik 1 günde vitamin takviyesi yapıcaksın.

Toplamda 11 gün tedavi uygulucaksın. Bu sırada kuşu ve dışkısını gözlemleyip gelişmeleri yaz mutlaka.

Not : Bu ilaçlar ve uygulama sadece tavsiyedir. Kullanıp kullanmamak kendi sorumluluğundadır.

Bu iki ilaçtan bahsediyorsunuz degilmi
Uygularım sonucunu buradan yazarım
2 gündür yoğurt suyu verdim aslında ama hazır yoğurt vardı ondan verdim. Şimdi direk basliyimmi yoksa başka probiyotik mi vereyim sizce

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190811-003010.jpg
    Screenshot_20190811-003010.jpg
    348.2 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_20190811-002939.jpg
    Screenshot_20190811-002939.jpg
    361.4 KB · Görüntüleme: 17
İnşallah iyileşir.hazır yoğurdun bir faydası yok.probiyotik olarak kefir tavsiye ederim.

Benim 10 yaşındaki kuşumda son zamanlarda öyle olmaya başlamıştı birden ilk kez duyduğumuzda korkmuştuk kendinş kitliyo çok bağırıyodu elime alıyordum yavaşça sakibleştiriyordum bi kaç dkk sürüyodu ama baktık bı kaç gün ardı ardına olmaya başladı sonrasında öldü inş kurtarılır kuşun bu sitede çok yardımcı oluyor insanlara

Geri