Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu neden yuvalıkla ilgilen mez? Karnında yumurtası varken hemde.....

mehmet adil

Yeni Üye
yardım....

İlk yavrumu. Yerini değiştirme abi . Mecbur girip oraya yapacak birde sürekli izleme akışına bırak

Evet ilk yavrusu olacak..... Ev ortamındaydı kafes balkona aldım daha rahat etsınler dıye ama ıkı hafta oldu bekliyorummmm....

Balkon güneş görüyorsa tehlikeli. Görmüyor ve serinse sıkıntı yok. Balkondayken bir kaç kez girdiğini gördüysen korkma yuvalığa yumurtlar.

Balkonum güneş goruyor ama puslu camla kapalı burda ara sıra yuvadan cıkarırıp salma seklınde kalmalarına ızın verıyorum.....yuvalıgada hıc gırdıgını gormedım...esi ona mama kusuyor ama dısı pek ona ılgı gostermıyor...pek yanına sokmuyoo.

Bulundukları yere bir sıcaklık ölçer koyun günün en sıcak anını da göstersin. Ortam ısısı 30 dereceyi geçmesin

Ne gıbı bır etkısı var sıcaklıgın kuslara bılgım yok ama bu kadar sıcak bır ortam yok kuslar ıcın balkonda salmaya bırakmadıgım zamanlarda camı aralıklı bırakıyorum....Ama kafeste fazla durmuyorlar bızden bırını gorunce kafesı acları ıcın ellerınden gelen sımarıklıgı kafes ıcınde yapıyorlar. tabı dayanamayım acıyorlar bızımkılerde... dısı kusum fazla ucamasada yınede dısarı cıkıyo...

Çok sıcakta verimli olmazlar. Ve hastalanma ihtimalleri yükselir.

Hocam 9 kusurlu hareketten çoğunu yapmışsın. Bir Araştırma yaparsan daha rahat yavru alırsın. Hayırlı üretimler

Geri