Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu üretimhanesi

Oğuzhan Yıldız

Meraklı Üye
Arkadaşlar herkese merhaba. Muhabbet kuşu üretimi ile ilgili verim elde edilebilmesi için dikkat edilmesi gereken unsurlar nedir neler yapmalıyız bununla ilgili görüşlerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var. Öncelikle ilerleyen zamanlarda 20 takım ile başlamak istiyorum merak ettiğim bazı şeyler var ;

Kuşları salma kafeste koyup olgunlaşıp kızgınlaşana kadar bekleyip daha sonra erkek kuşları yuvalık olan üretim kafeslerine aldıktan sonra kendi kafamıza göre eşlersek yani bunun içinde renk ve mutasyonlara dikkat ederek olumlu sonuç alınabilir mi eş tutarlar mı ? Bu süreyi 6 aylık olana kadar düşünüyorum izlediğim bir kaç videoda üretimciler 6 aylık olunca eşe atmaya başlıyorlar tabi bu zaman zarfında en iyi şekilde beslenmelerine dikkat edip kuşların eşe hazır hale gelmesi de önemli. Yada sizin uyguladığınız şeyler neler ben böyle düşünüyorum bunun içinde eklemek istediğiniz şeylerde varsa yazmanızı istiyorum. Sizlerin tecrübeleri benim için önemli özellikle üretimhanesi olan abilerimiz veya kardeşlerimiz bu konu hakkında tecrübelerini yazarlarsa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Siz zaten olayı çözmüşsünüz o şekilde verim alabilirsiniz kuşlara kesinlike hafta da bir iki yumurta maması ver ve ortamın havalandırmasına dikkat et

Kuşlar yavru olacaksa salmada beraber kalabilirler şayet yetişkinlerse erkekleri kafese al dişileri salmada bırak

@Ayhan OTÇUOĞLU hocam kanalınızı severek takip ediyorum sizinde değerli yorumlarınız fayda sağlayacaktır.
Kuşları salmada bakın büyüsünler. 4 aylık olunca önce koksidiyoz sonra da antibiyotik tedavisi yapıp 6 aylık olunca renk mutasyon tüy yapılarına göre eşleyin. Bu şekilde verim alacağınıza inanıyorum. 2-3 ay da bir de Dış parazitlere karşı önleyici ilaçlama yapamyı unutmayınız.

Kuşları salmada bakın büyüsünler. 4 aylık olunca önce koksidiyoz sonra da antibiyotik tedavisi yapıp 6 aylık olunca renk mutasyon tüy yapılarına göre eşleyin. Bu şekilde verim alacağınıza inanıyorum. 2-3 ay da bir de Dış parazitlere karşı önleyici ilaçlama yapamyı unutmayınız.
Sağolun hocam inşallah ilerleyen zamanlarda kendi hobihanemi kurmayı düşünüyorum

Abi parazit olayında bebe kuşa kaçıncı ayda verilmeye başlanır?mesela 2 aylık kuşa verilirmi? Koksidiyoz 4. Ayda verelimde ilacın adı ve kullanımı nasıldır acaba? Birde koksidiyozdan ne kadar sonra hangi antibiyotiği nasıl uygulayalım ? Rica etsem bunlarıda cevaplasan sana zahmet.