Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu vitamin ve probiyotik kullanım sıklığı

emre53

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kuşuma entrobac marka olan vitaminler ve toz probiyotik kullanıyorum. Kullanım sıklığım hakkında soru sormak istedim.
Örnek olarak şöyle kullaniyorum.
Pazartesi 30-40ml suya 10 damla civari bt amin forte b vitamini
Salı boş
Çarşamba 50ml suya yarım mercimek tanesi civari probiyotik
Perşembe bos
Cuma 30-40ml suya 3-5 damla gervit w multivitamin
Cumartesi boş
Pazar 50ml suya yarım mercimek tanesi civari probiyotik
Pazartesi boş
Salı 30-40ml suya 10 damla civari bt amin forte b vitamini
Çarşamba boş
Perşembe 50ml suya yarım mercimek tanesi civari probiyotik
Cuma boş
Cumartesi 30-40ml suya 3-5 damla gervit w multivitamin
.... Diye bir takvim yaptım

Özetle 8 günde bir b vitamini, 8 günde bir multivitamin, 4 günde bir probiyotik olacak şekilde her birşey kullandıktan sonra bir gün boş geçecek şekilde.

1-2 hafta böyle devam edip sonra b vitaminini ve Multi vitamini 12 günde bire, probiyotigi 6 günde bire cikarmayi planlıyorum. Daha yeni yeni kullanmaya başladım çok uzun zamandır vitamin kullanmamıştım probiyotigi de ilk kez kullanıyorum.

Sizce bu durum kuşa ağır gelir mi dışkısında sivilik oluyor dal darı ve yulaf takviyesi kullanıyorum bunun için. Ya da miktarda problem meydana gelir mi herhangi bir öneriniz var mı yoksa güzel bir program ayarlamış miyim?
Not: Kuşum 1 aydır rahatsız sabahları donup kalıyor hareket edemiyor 2 saate kendine geliyor gerek forumda gerek veterinerle görüştüm hastalık tesisinde bulunamadilar cevremde donanımlı bir kanatlı hayvan veterineri bulunmadığı için. Belki vitamin ve probiyotik takviyesiyle düzeleceğini umut ediyorum. Kuşumun sabah kalktıktan 1-2 saat süreci hariç enerjisi yerinde dün bu takvimi b vitamini ile kullanmaya basladim bugün yine sabah dondu kaldı ama gün içerisinde daha mutlu ve enerjik olduğunu gördüm. İnşallah 1 ay öncesindeki enerjisine ve sağlığına tamamen kavuşur🙏

Geri