Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Yer Değişimi

Muhabbetkusu4

Yeni Üye
Tekrardan merhaba.Akşamları salonun kaloriferini kapatıyoruz,ben de bundan dolayı kendi yanıma alıyorum yatarken.Ama bu yer değişiminin de ona iyi olduğunu düşünmüyorum.Napmalıyım?

Salonda kalmaya devam etmeli. Fakat salon sıcaklığını kontrol etmek için eve ısı ölçer almanızı öneririm.

Ama her kuş için aynı değil sanırım bizde salondaydık.Kış gelince orta odaya geçtik haydar da bizimle bütün odalarda takılıyor hatta akşamları 9gibi arka odaya uyusun diye koyuyoruz oradada kalorifer yanıyor üstünüde örtüp sabah olunca mutfaga kahvaltıya alıyoruz ve o maşallah çok mutlu :) demekki alışkanlıklarla ilgili çünkü geldiği günden beri böyle.

Ama her kuş için aynı değil sanırım bizde salondaydık.Kış gelince orta odaya geçtik haydar da bizimle bütün odalarda takılıyor hatta akşamları 9gibi arka odaya uyusun diye koyuyoruz oradada kalorifer yanıyor üstünüde örtüp sabah olunca mutfaga kahvaltıya alıyoruz ve o maşallah çok mutlu :) demekki alışkanlıklarla ilgili çünkü geldiği günden beri böyle.
Biz eskiden hiç yerinden kıpırtadmıyorduk baktım taşındığımız ev geceleri biraz soğuk ondan yanıma aldım.Ama ona pek iyi gelmedi gibi durum.Çok teşekkürler paylaşımınız için

bizim kuşlar da böyle. bazen onları unutunca arkamızdan bağrıyorlar :)

bence de her kuş için farklı. ben oğlumu kışın salonda üşümesin diye kendi odama alıyorum ve bir sıkıntımız olmuyor hatta burada salondan daha mutlu olduğunu bile düşünüyorum. Siz yine de dikkatli olun.

Dün akşam termometreyi koydum sabah kalktığımda 15 dereceydi sıcaklık.Tabi gece uyurken daha da düşmüş müdür bilmiyorum
15 derecenin altında olması kuşlar için tehlikeli özellikle sabaha karşı 4 ve 7 arası hava puslu olacağı için soğukluğu daha çok hissedeceklerdir. O saatlerde uyanıp kontrol etmeniz sizin için yararlı olacaktır. Tabi her sabah değil denk gelirseniz.

15 derecenin altında olması kuşlar için tehlikeli özellikle sabaha karşı 4 ve 7 arası hava puslu olacağı için soğukluğu daha çok hissedeceklerdir. O saatlerde uyanıp kontrol etmeniz sizin için yararlı olacaktır. Tabi her sabah değil denk gelirseniz.
Tamamdır çok teşekkürler tekrardan

Geri