Karadeniz Pet

muhabbet kusum bakarmısınız cok onemlı

Omer3461

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
merhaba arkadaslar acil yardıma ıhtıyacım var dısı kusum bahsetmsdım bı cok kez 7 8 kere cıftlesdı bugun 16 gun oldu hala yumurtlamadı sonra dun fark eddım 3 4 kere ottu ve sonra azcık kusdu usuttu sanırım ona bugun ılac alıcam soguk algınlıgı ıcın petshopdan sorum su kusum hasta ıken yumurtlaya bılırmı yanı cıftlesdı yumurta tutarmı kusuk saglıklı olsun o bana yeter ama merak eddım yınede sormak ısdedım kuyrugu hala atıyor onu ınternette yumurta belırtısı olarak okumusdum kuyruk attıkca yumurtanın olusdugunu gosderıormus dogrumu bu benım kusun kuyrugu hala atıyor yumurtadanmı yoksa usuttumu bılemıorum ama bugun kuscu bı arkadas yumurta olmadını soledı yardımcı olurmusunuz bana acil lutfen

Hemen ilaç başlamayın. Dışkısını ve videosunu paylaşın.

Hemen ilaç başlamayın. Dışkısını ve videosunu paylaşın.
selcuk abı kusda ıshal yok dıskısı normal kus haraketlı hatta yerınde durmuo sadece ılk defa sahıt oldum burnundan hırıltı gelıordu bde cok az kusdu suan ole bısı gormedm daha duzelmeye basladı gıbı vıtamın aldım dun pet shopdan ondan verdım bırazdaha ıyı gıbı canlandı kus ama merak eddım bı konuda yumurta olusmadı sanırım hasta oldu ıcın 7 8 kere cıftlesmeye olması gerekırdı dıe dusundum hasta oldu ıcın yumurtlamamıs olabılırmı kuyruk sallanması hala dewam edıyor ama

O zaman veterinerden eritrom, tetramezatin , sulpha mezatin, geosol hangisini bulursanız alıp çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak 5 gün tedavi edeceksiniz. Evde Probiyotik yoksa probiyotik de alın suya mercimek tanesi kadar ondan da katın. Tedavinin 3. Günü ikisine ek olarak multivitamin de katın. Tedaviden sonra 2 gün probiyotik be vitamine devam sonra sadece probiyotikle en az 15 gün. Tedavinin 4. Günü tüm kafesi ve ekipmanlarını dezenfekte edin. Astıma dönmeden tedavi başlayın.
4. Gün düzelme olmamışsa yazın.

O zaman veterinerden eritrom, tetramezatin , sulpha mezatin, geosol hangisini bulursanız alıp çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katarak 5 gün tedavi edeceksiniz. Evde Probiyotik yoksa probiyotik de alın suya mercimek tanesi kadar ondan da katın. Tedavinin 3. Günü ikisine ek olarak multivitamin de katın. Tedaviden sonra 2 gün probiyotik be vitamine devam sonra sadece probiyotikle en az 15 gün. Tedavinin 4. Günü tüm kafesi ve ekipmanlarını dezenfekte edin. Astıma dönmeden tedavi başlayın.
4. Gün düzelme olmamışsa yazın.
tamam abı cok saol yardımın ıcın kafesı bugun temızledım komple herseyını durdukları odayıda temızledım suan tertemız kusda hafıf duzelme var ama dedıgınız ılaclara baslıcam yarın ınsallah tamamen ıyılesır eritrom petshoplarda bulunurmu veterıner bılmıorum cevremde bulunursa petshopdan alayım sadece veterınerde varsa veterıner aramam lazım probıyotıkde alırım bugun veya yarın baslarım dedınız gıbı (eritrom fıyatı nekadar abı)