Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum boya yiyor..

Arya0101

Yeni Üye
Merhaba Herkese iyi günler dilerim
Benim 2 tane muhabbet kuşum var biri dişi biri erkek onlara daha büyük bir kafes aldım ve dişi olan kafesin boyalarını kemirmeye başladı onun dışında klimanın altındaki duvarın boyasını da yemeye başladı farklı nesneler koyup onu korkutmak istedik ama işe yaramadı sizce problemi nedir ya da ne yapmamı önerirsiniz (kalamar gaga taşı kullandim)

Ekli dosyalar

• 16132928339149211114000306060249.jpg
    16132928339149211114000306060249.jpg
    942.8 KB · Görüntüleme: 42
Ne yaparsanız yapın bir şekilde kemirirler boyasız bir kafes almanız şart. Kemirmeseler bile sağlıklı değil. Duvarın boyasını kemirmesini anlamadım kuşlarımda hiç denk gelmedim.

Kafeste mutlaka kalamar kemiği ve mineral blok bulunsun, kemirme eylemi için sıklıkla takip edip engellemeniz gerekecek.
Devamlı bulunduruyoruz ve sürekli takip ediyoruz ama hicbir şekilde azalmiyor kuşumuz yaklaşık 2 senedir bizimle ve gerçekten çok alıştık ona ve ileride ölmesinden korkuyoruz

Merhaba Herkese iyi günler dilerim
Benim 2 tane muhabbet kuşum var biri dişi biri erkek onlara daha büyük bir kafes aldım ve dişi olan kafesin boyalarını kemirmeye başladı onun dışında klimanın altındaki duvarın boyasını da yemeye başladı farklı nesneler koyup onu korkutmak istedik ama işe yaramadı sizce problemi nedir ya da ne yapmamı önerirsiniz (kalamar gaga taşı kullandim)
ben bi kere bu durumu yaşamıştım ya kemirme ihtiyacını karşılıyordur,gaga taşı gibi kullanıyordur yada oyuncak sanmıştır kafesine ilgisine çekicek oyuncaklar alabilirsiniz

Geri