Karadeniz Pet

muhabbet kuşum değişik ses çıkartıyor

Ozan Yalcinturk

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşumu alalı 1 hafta oldu baya bi alıştı elime omzuma kafama geliyor.Sıkıntı ne bileyim muhabbet kuşu sesi açınca ses çıkartıyor yada tv dizisinde kuş sesi çıkınca ötüyor salıncada normal bir şekilde ötüyor.Bu gün neden bilmiyorum ama değişik sesler çıkarmaya başladı normal ötme sesinden kısık bir sesle mırıldanıyor gibi sadece kısık bir sesle ötüyor gıcırdama gibi.Hasta oldundan şüpheli değilim çünkü çok hareketli oyun oynuyor falan.neden böyle ses çıkarıyor?

Gaga gıcırdatmasından bahsediyorsanız, bu keyifli olduğunu gösterir hatta bir süre sonra uyuyacaktır. Onun dışında çeşitli sesler çıkarmasına sevinmelisiniz, eğer erkekse konuşmaya çalışıyordur. Ancak şu da bilinmelidir ki, duydukları seslere karşı muhakkak tepki gösterirleri sessiz ortamda çok öttüğünü görmeyebilirsiniz ancak ses olan ortamda oda ses çıkarır, hatta kendi sesini öne çıkarmayı daha çok sever. Bir problem olduğunu zannetmiyorum, hemen evham yapmayın. Ne kadar güzel ki kuşunuz neşeli, durmuyor yerinde.
Hayırlı, sağlıklı beslemeler.

Gaga gıcırdatmasından bahsediyorsanız, bu keyifli olduğunu gösterir hatta bir süre sonra uyuyacaktır. Onun dışında çeşitli sesler çıkarmasına sevinmelisiniz, eğer erkekse konuşmaya çalışıyordur. Ancak şu da bilinmelidir ki, duydukları seslere karşı muhakkak tepki gösterirleri sessiz ortamda çok öttüğünü görmeyebilirsiniz ancak ses olan ortamda oda ses çıkarır, hatta kendi sesini öne çıkarmayı daha çok sever. Bir problem olduğunu zannetmiyorum, hemen evham yapmayın. Ne kadar güzel ki kuşunuz neşeli, durmuyor yerinde.
çok teşekkürler

Muhtemelen insan seslerini taklit etmeye çalışıyor. Net video çekip burada paylaşabilirsiniz

Merhaba, bende yeni kus aldim 10 gün oluyo o kadar konusmama ragmen hala bi cevap vermedi bana bide ortam degisikliginden sanirim uykusunda kapi gicirtisi seklinde sesler cikariyo ve kuyruğunu asagi yukari salliyor. Yemini yiyor suyunuda iciyor kakasida iyi sanirim cok anlamiyorum. Ama sesleri bizi korkuttu. Nedir acaba ? Korkulacak bi durum varmi? Inanin cok acemiyim ilk defa kus besliycem. Simdiden tesekkurler.

Merhaba, bende yeni kus aldim 10 gün oluyo o kadar konusmama ragmen hala bi cevap vermedi bana bide ortam degisikliginden sanirim uykusunda kapi gicirtisi seklinde sesler cikariyo ve kuyruğunu asagi yukari salliyor. Yemini yiyor suyunuda iciyor kakasida iyi sanirim cok anlamiyorum. Ama sesleri bizi korkuttu. Nedir acaba ? Korkulacak bi durum varmi? Inanin cok acemiyim ilk defa kus besliycem. Simdiden tesekkurler.
Yukarda cevabı verilmiş keyfi yerinde olduğun da gagalarinı gicirdatirlar

Bu gaga gicirtdatmasi uykusunda daha cok oldu. Özellikle dün gece uyurken bide kuyrugunu asagi yukari salliyor. Bunlar da keyiften mi? Pek anlamadim ben..
Teşekkürler.

Bu gaga gicirtdatmasi uykusunda daha cok oldu. Özellikle dün gece uyurken bide kuyrugunu asagi yukari salliyor. Bunlar da keyiften mi? Pek anlamadim ben..
Teşekkürler.
Kuyruk sallamasını sürekli ve aşırı derecede sallanıyorsa sıkıntı var demektir gaga gıcırdatması geviş getirmek anlamına gelir kısaca keyfi

Her zman deil ama genelde sallıyor. Uyurken daha cok. Bide bisey sorcam tek ayagi uzerinde uyumasi mi gerekir? Ben hic gormedim tek ayagi uzerinde uyurken...

Teşekkürler.
Gözleri kapalıyken uyuyor anlamına gelmez uykuya dalmak üzere olabilir kuyruk sallaması benim kuslarimda da oluyordu pek önemli bir şey değil bence kuşun sorunu olsa illaki belli eder tüylerini kabartır dışkısı değişir halsizlik olur yine de içinizin rahat olması için belediye veterinerlerine götürebilirsiniz ücretsiz muayene yapıyorlar gitmeden önce arayıp sorun bazı veterinerler kuşlara bakmıyor çünkü

Her zman deil ama genelde sallıyor. Uyurken daha cok. Bide bisey sorcam tek ayagi uzerinde uyumasi mi gerekir? Ben hic gormedim tek ayagi uzerinde uyurken...
Genellikle yorulduklarinda bi ayagını kaldirirlar dinlendirmek icin normal.

Geri