Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Farklı Bir Kusma Hareketi Yapıyor

kaderindizayni

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Muhabbet kuşum bugün halsiz görünüyor ve videodaki gibi kusma hareketi yapıyor. Sorun nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kusmuğu salyali mi veya koku var mı

Kusmuğu salyali mi veya koku var mı
Kuşun ağzında koku yok. Kusma hareketi yapıyor ama anladığım kadarıyla yem ağzına geldiğinde tekrar yiyor. Dışarıya kustuğunu görmedim. Normalde kendini elletmekten hoşlanmaz falat halsiz olduğu için dokunduğumda da kaçmıyor.

Sindirim sistemiyle alakalı olabilir. Grit kum var mı kafesinde. peki neden halsiz herhangi bir hava akımına maruz kaldı mı

O yüzden sordum kusmuk salyali mi veya kokusu var mı diye ama o belirtiler yok dediniz. Kuşunuzun bağışıklığı düşmüş olabilir. Multivitamin ve probiyotik temin edin.

Kuş yerde geziyosa yememesi gereken bir şey yutmuş ve sindiremiyodur.Mama ile toparlayabiliyorlar çabucak.

Videoyu devamlı alışveriş yaptığım pet shop sahibine de yolladım. Hem karaciğer, hem de kursak mantarı olduğunu hemen Triflucan ilacına başlamamı söyledi. Fakat dışarıya kusmuyor, ağızda koku veya salya yok. İlaca başlamam konusunda bir türlü karar veremiyorum.

Hepsi için demiyorum ama ben petshopçulara çok fazla güvenmiyorum. Yakınınıza kanatlı uzman varsa ona sorabilirsiniz veya kuş üreticisi.

Benim kuşum bir ay önce böyle başladı Ankara’da egzotik veterinere götürdüm kursak mantarı kuruma dedi tahlil yaptı tedavisi devam ediyor ama çok kolay atlatılmıyor bu bizde düzelmesini bekliyoruz inş atlatacak ha triflucan verdi o en etkili o dedi

Kuşu veterinere götürdüm. Üşüttüğünü söyledi. Baytril antibiyotik ve Aminosol verdi. Baytril sıkıntılı bir ilaç olduğu için 1-2 sefer kullanıp bıraktım. Kuş şimdi toparladı çok şükür.

Geri