Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kuruma teşhisi konuldu ne yapmalıyım

Hakangk

Yeni Üye
20170926_223058.jpg 20170926_223207.jpg
20170926_223058.jpg
20170926_223207.jpg
Muhabbet kuşum 4 yaşında yaklaşık 3 aydır ishali var son 2 haftadır fazlalaştı ishali için avidiare damla kullandım biraz faydası oldu dışkısında sindirilmemiş yem var. Önceden çok konuşurdu artık ötmüyor. KUŞCUYA GÖTÜRDÜM KURUMA OLMUŞ ÖLÜR DEDI BU blogdan araştırdım biteral 50 ml ampulden 3 gün boyunca 1 er damla ağzına verdik gözle görülür bir etkisi olmadı ne yapmalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum kuşum gözümün önünde eriyor lütfen yardım edin.

Son düzenleme:
Ayhan Otçuoğlu abimize özelden ulaşmaya çalışın eminim yardımcı olur. Çok geçmiş olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ense derisine gelecek şekilde avimec veya vilmectin damlatın. Sindirilmemiş yem cocsidiozdan da olabilir mantardan da. Cocsi geel ilacından kullanın. İki hastalığa da iyi gelir. Ama elinizi çabuk tutun. Az zamanı var.

Ense derisi dıştan müdahale yani biraz açıklar mısınız nasıl bir islem

Ense tüylerini açarak doğrudan derisine damlatmalısınız. Bir başka kişinin yardımıyla yaparsanız daha iyi olur. Biri kuşu tutarken diğeri damlatabilir. Fazla damlatmamaya dikkat edin.

Avimec bit için değil mi ama kuşum kaşınmıyor

Kuşumun durumu iyice kötüleşiyor kafasını tutamaz hale geldi kafesinden bile çıkmıyor

Selçuk bey Cocsi geel ilacını acilen kullanmanızı önermiş zaten.

Peki cocsi geel kullanımı nasıl bu damla olarak mı eğer damla gibiyse ağza şırınga ile mi suluguna karıştırarak mı kullanımı söylerseniz sevinirim ha bir de bu ilacı nerden temin edebilirim eczanelerde bulunur mu

Kendinizden yaşça oldukça büyük birisine böyle hitap etmeniz çok da hoş değil. Yarım suluğa mercimek tanesi kadar koyup kullanabilirsiniz ama Selçuk beyin de dediği gibi kuşun çok az zamanı kalmış, acilen tedaviye başlamalısınız

Kendinizden yaşça oldukça büyük birisine böyle hitap etmeniz çok da hoş değil. Yarım suluğa mercimek tanesi kadar koyup kullanabilirsiniz ama Selçuk beyin de dediği gibi kuşun çok az zamanı kalmış, acilen tedaviye başlamalısınız

Hitabımda bir yanlışım olduysa özür dilerim ama hitabımda nereye takıldınız anlıyamadım

Son düzenleme:
İç parazit ihtimaline karşı önerdik. Geç kalıyorsunuz. Biteral'e devam edin.

Biteral ampul bitmişti yarın yenisi alacağız şu anda yem yemiyor su da içmiyor bisküvilerden mama yaptım şırınga ile ağzına su ve hazirladigim mamayı veriyorum başka karnını doyuracak bir yöntem var mı acaba biliyorsanız yazarmısınız ?

Hocam size kuşun az vakti var diyorum. İki gün sonra eczaneden bulabilir miyim diye soruyorsunuz. O kuşun kurtulma ihtimali az. Ama yine de nöbetçi eczaneden. Biteral ampul ile birlikte mikostatin de alın. 12 saatte bir her ikisinden birer damla damlatın ağzına. Biteral ampül yoksa flagyle şurup alın.

Hocam size kuşun az vakti var diyorum. İki gün sonra eczaneden bulabilir miyim diye soruyorsunuz. O kuşun kurtulma ihtimali az. Ama yine de nöbetçi eczaneden. Biteral ampul ile birlikte mikostatin de alın. 12 saatte bir her ikisinden birer damla damlatın ağzına. Biteral ampül yoksa flagyle şurup alın.

Biteral şu anda elimde mevcut tekrardan biteral tedavisine başladım sonrasında flagyl şurubu deniyecem teşekkürler yorumunuz için

Biteral ve Flagyle aynı ilaçlardır. Birini bitirip diğerine başlamanın anlamı yok. Mikostatin başlayın siz.

Geri