Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kuruma hastalığı geçiriyor sebebi belli değil

Yc26

Yeni Üye
Çift muhabbet kuşum var. 2 kere yavru aldım. Sonrasında yazın 2 ay memlekette bırakmak zorunda kaldım. Sanırım ceyranda kaldılar erkek kuş kanlıya yakın kahverengimsi ishal olmuş. Kendi evime getirdim. Halsizdi kuyruğunu aşağı yukarı sallıyordu. İshal için elektrolit yaptım. Bu sürede beslenmesi yetersizdi dişi besliyordu. Sonrasında göğüs kemiği çıkıntısı başladı. Dişiden ayırdım. Triflucan tedavisi önerdiler. 15 gün arayla iki kere uyguladım. 2 ay oldu. Hep kabarık halsiz. Yem orta seviyede yiyor. Güçsüz olduğu için sallanıyor denge kuramıyor kafes dibinde duruyor. Veteriner olmayan bi yerdeyim. Bilginiz varsa yardım bekliyorum

Öncelikle geçmiş olsun. Dışkıları kurumuş ama siyah değilse dışkılarında sorun yok, formu iyi görünüyor.
Sinirsel bir problemi olabilir ya da kanat ve ayak tutulması yaşıyor gibi onlara istinaden e-coli, salmonella gibi hastalıklar olabilir. Ancak dışkıları onu göstermiyor. Bence veteriner görmeli ve test yapılmalı. Gözle teşhisde zaman kaybı olacak.

Anladım dışkıları normal evet. Sürekli hapşuruyor. Göğüs kemiği sivrileşti. Uçamıyor. Kuruma galiba dedim. Veteriner büyükbaş hayvanlar için var oda anlamam dedi.bende çaresiz kaldım

Anladım dışkıları normal evet. Sürekli hapşuruyor. Göğüs kemiği sivrileşti. Uçamıyor. Kuruma galiba dedim. Veteriner büyükbaş hayvanlar için var oda anlamam dedi.bende çaresiz kaldım
Kuruma diye bir hastalık yoktur, kuş zayıflayınca kuruma olmuş derler. Hala atak geçiriyor mu?

Kuruma diye bir hastalık yoktur, kuş zayıflayınca kuruma olmuş derler. Hala atak geçiriyor mu?
Aslında formu hiç iyi değil ayakta durcak gücü yok ara ara öne doğru devriliyor. Normalde asla elimde durmaz kaçardı. Şimdi yürümeye hali yok

Aslında formu hiç iyi değil ayakta durcak gücü yok ara ara öne doğru devriliyor. Normalde asla elimde durmaz kaçardı. Şimdi yürümeye hali yok
Yem yememiştir muhtemelen. Bu durumda açıkçası şu an için sadece elle besleme aparatıyla karnını doyurmak dışında bir şey yapamazsınız. Çok üzgünüm ama sabaha çıkarsa veteriner imkanlarınızı zorlamanız gerekecek. Sinirsel bir durum olduğu belli..
Ya da burası haricinde diğer platformları tarayın isterseniz.

Yem yememiştir muhtemelen. Bu durumda açıkçası şu an için sadece elle besleme aparatıyla karnını doyurmak dışında bir şey yapamazsınız. Çok üzgünüm ama sabaha çıkarsa veteriner imkanlarınızı zorlamanız gerekecek. Sinirsel bir durum olduğu belli..
Ya da burası haricinde diğer platformları tarayın isterseniz
Ya da burası haricinde diğer platformları tarayın isterseniz.
ilginiz için çok teşekkür ederim 🙏

Geri