Karadeniz Pet

MUHABBET KUŞUM KUSTU

bettybeth

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Tüy dökümündeki muhabbet kuşum bugün kustu. Bu akşama dek herhangi bir problem yoktu, sabah da keyfi yerindeydi şarkılar söyleyip yemini yiyordu. Soğuk bölgede ya da rüzgarda vs. kalmadı. Dün yumurta ve domates verdim, bir de akşam ilk kez kendi rızasıyla açık kapıdan kafesten çıktı hiçbir şekilde zorlamadım. Dolaba çarptı ancak yaralanmadı. Kafese geri girdiğinde yorgundu. Bugün de sadece yem ve normal su bulunuyordu kafeste. Sabah kafes temizliğini yaptım, on günde bir multivitamin, probiyotik, elma sirkesi desteği yapıyorum. Neden böyle olduğunu anlayamadım. Yemini yeniledikten sonra dışarı çıkmıştım, geldiğimde fazla yem yemediğini gördüm. Elimle besledim, yedi. Tekrar yem vermek için uzandığımda bana doğru bu hareketleri yaparak kustu. Sizce ne yapmalıyım? 🥺 + Video çekebildim ancak nereden yükleyeceğimi bulamadım.

Youtube yüklemesi yaparak linki burdan paylasın

Kusma durumlarında, köpük şeklinde kusması çok tehlikeli ama sanırım sizde böyle birşey yok. Dolaba çarptığında, dışarıdan gözle görülür bir sorun olmasa bile travma olabilir, içeride sorun olabilir. Şu an yem yeme durumu nasıl, dışkıları ne durumda ve neşesi yerinde mi?

Geri