Karadeniz Pet

muhabbet kuşum kustu

ıtırr

Yeni Üye
sabah bi garip olduğunu anladım tüylerini kabartmis duruyordu elime aldım su istedi verdim yem yedi biraz da sonra bıraktım kafesine geldiğimde hiç hareket etmemişti yerinden belki halsizdir inmek istememiştir diye tekrar elimle yem verdim istemedi su içti masamda oynar normalde masama aldım dolaştı biraz durdu kusmaya basladi kötü kokulu ve salyali kustu kafesi temizliyorum haftada 1 sıcak günlerde de yıkıyorum kuşumu çadırda kalıyorum gece soguk oluyor kafesin üstünü örtüyorum normalde dün örtmedim üşütmüş olabilir mi ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

az önce biraz yem yedi kusma tekrarlanmadı uyuyor sürekli kustugunda koku vardı ama şu an yok

kafesinde uyuyordu aldım yine uyudu

Ekli dosyalar

• IMG_20230410_142924_1.jpg
    IMG_20230410_142924_1.jpg
    219.9 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20230410_142228_1.jpg
    IMG_20230410_142228_1.jpg
    715.8 KB · Görüntüleme: 26
Dışkısında yem mi var? Anlattığınıza göre kursak mantarı olma ihtimali yüksek. Aşağıya konuyu bırakıyorum belirtileri uyuyorsa, buraya yazınız.

Dışkısında yem mi var? Anlattığınıza göre kursak mantarı olma ihtimali yüksek. Aşağıya konuyu bırakıyorum belirtileri uyuyorsa, buraya yazınız.
hayır yem yok bana normalinden biraz daha sıvı sadece şu an uyandi kendini temizledi

hayır yem yok bana normalinden biraz daha sıvı sadece şu an uyandi kendini temizledi
Kokulu kusma genelde mantara işarettir. Arada bir uyanıp kendini temizlemesi ya da biraz iyi gibi görünmesi sizi yanıltmasın. Önceliğiniz kuşlardan anlayan bir veteriner olmalı. İmkanınız yoksa bu ilaçlardan birini temin etmenizde fayda var. Aynı zamanda sonrası için entrobac probiyotik de temin etmelisiniz.

Ekli dosyalar

• IMG_20230209_000515.jpg
    IMG_20230209_000515.jpg
    82.3 KB · Görüntüleme: 28
Kokulu kusma genelde mantara işarettir. Arada bir uyanıp kendini temizlemesi ya da biraz iyi gibi görünmesi sizi yanıltmasın. Önceliğiniz kuşlardan anlayan bir veteriner olmalı. İmkanınız yoksa bu ilaçlardan birini temin etmenizde fayda var. Aynı zamanda sonrası için entrobac probiyotik de temin etmelisiniz.
veteriner şansım maalesef yok ilaçları temin etmeye calisacam hangi ilacı nasıl vermem gerekiyor

veteriner şansım maalesef yok ilaçları temin etmeye calisacam hangi ilacı nasıl vermem gerekiyor
Hangisini temin ettiğinize göre değişir. Temin ettikten sonra yazarsınız.
Bu süreçte kuş iştahtan kesilmemeli.
Ayrıca çadırda kalıyorum demişsiniz. Üşütme kaynaklı bir hastalık beraberinde kusma da olabilir ancak kokulu olması bu ihtimali düşürür. Kuşun dışkısını da takipte olun. Hastayken ekstra üşürler olabildiğince sıcak tutmaya çalışın. Dışkısını da ara ara paylaşın. Ve kusma tekrarlanması halinde bilgilendirme yapınız.

iyi akşamlar acronistina adında bir ilaç alabildim mikostatinin aynı içeriğine sahip dediler kullanayım mi kullanacaksam nasıl kullanayim

O ilacın kullanımı bilmiyorum. Dolayısıyla ne yazık ki bu ilacın kullanımı konusunda yönlendirme yapamayacağım.
Kuşun son durumu ve dışkısı nasıl? Yine kusma oldu mu?
kusma olmadı yeni yeni kendine geldi gibi ötmeye ve diğer kuşumla oynamaya başladı dışkısını ekleyeceğim.
maalesef birkaç eczane gezmiş olmama rağmen bulamadım Hatay'da olduğum için eczaneler açılana kadar bulmam zor dediğiniz probiyotiği internetten temin edebilirim ama.

kusma olmadı yeni yeni kendine geldi gibi ötmeye ve diğer kuşumla oynamaya başladı dışkısını ekleyeceğim.
maalesef birkaç eczane gezmiş olmama rağmen bulamadım Hatay'da olduğum için eczaneler açılana kadar bulmam zor dediğiniz probiyotiği internetten temin edebilirim ama.
O zaman kuşun durumunu gözlemleyin, bir daha kusma tekrarlanırsa son çare vakit kaybetmeden kullanırsınız. Dışkısını ve koku olup olmadığını da dikkatle gözlemleyin. İnternetten dediğim probiyotiği temin etmeniz her anlamda fayda sağlayacaktır. Kuşları birbirine yaklaştırmayın bu arada. Temas etmemeliler. Size ve kuşunuza geçmiş olsun diliyorum

temas etmemelerini saglayabilecegim bir ortam yok maalesef diger kusumda hasta olandan ayrı durmuyor kafeste. olabildigince ayrı tutmaya çalışırım gün içinde ilgilendiğiniz için teşekkürler
IMG_20230410_203115_7.jpg

temas etmemelerini saglayabilecegim bir ortam yok maalesef diger kusumda hasta olandan ayrı durmuyor kafeste. olabildigince ayrı tutmaya çalışırım gün içinde ilgilendiğiniz için teşekkürlerEkli dosyayı görüntüle 66887
Çok iyi durmuyor dışkısı da ancak ilaç farklı olduğundan kullanım riskini şu anlık almanızı öneremeyeceğim. Dediğim gibi durumunu gözlemleyin, kusma, geviş getirme, kusar gibi yapma durumlarında son çare kullanılıcak.

merhaba bugün neşesi yerinde dışkısı da bu şekilde
IMG_20230411_112946_1.jpg

Geri