Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum neden öldü?

ufukkouelk

Yeni Üye
Bizim bir muhabbet kuşu dişi vardı, erkek eş aldık yuvalık taktık çiftleşsinler diye yuvalığa 6 tane yumurta yapmış 6 sı da boş çıktı. Sonra bunlar aynı kafeste kavga etti, 1 hafta içinde erkek kuş halsizleşti, malesef öldü. Aşk acısından filan mı öldü acaba? Cereyanda kaldı desem dişiye niye bir şey olmadı da buna oldu?

Herhangi bir darbe var mıydı ? Dişi öldürmüş olabilir mi? Ne zamandır sizde belki geldiğinden beri bir sıkıntısı vardır

Bazen kafasıyla vuruyordu, yemi filan paylaşamıyorlardı, 2 eylülde almıştım, sonra kavga gibi bişey olmuş, 1 hafta sonra öldü.

Ben kuşçuya sordum belki bir genetik hastalığı olabilir dedi, aniden hastalandı gitti. Dişiye bir şey olmadı ona oldu.

Ben kuşçuya sordum belki bir genetik hastalığı olabilir dedi, aniden hastalandı gitti. Dişiye bir şey olmadı ona oldu.
Benim kuşlarımdan biri art arda 2 kez mantar oldu hemen aynı kafestekiğ eşine hiçbir şey olmamıştı. Oysa ki sürekli birbirlerine temas ederlerdi. Hasta olsa bile hastalığı dişi kuşa geçmemiş olabilir. Kafeslerini iyice dezenfekte edin.

Dişinin pisliğini yeme semptomu oldu, bunla bir ilgilisi olabilir mi bunu engellemeye çalıştık ama kurtaramadık.

Bir de ölmeden önce marul filan veriyorduk , ondan mıdır ki? Kıtır kıtır yiyolardı, zararlı mı acaba? Ben pet shoplarda da kuşlarına marul veren satıcılar görmüştüm halbuki.

Bir de ölmeden önce marul filan veriyorduk , ondan mıdır ki? Kıtır kıtır yiyolardı, zararlı mı acaba? Ben pet shoplarda da kuşlarına marul veren satıcılar görmüştüm halbuki.
Kuşların sebze yemesi zararlı bir durum değil. Çok tüketildiğinde ishale sebep olabilir ama problemin kuşun marul yemesi olduğunu sanmıyorum.

Bir yerden bakteri gibi bir şey gelmiş heralde ama nasıl gelmiş anlamak güç.

Veterinere götürseydim yaşar mıydı acaba, kendi kendine toplarlanır belki dedim , veteriner kesin fayda sağlar mı?

Kuşum malesef kuruma hastalığından ölmüş, dışkıya bulaşan yemden de geçebiliyormuş dişinin bokunu yemeye çalışıyordu, pis hareketi hayatına maloldu.

Kuşum malesef kuruma hastalığından ölmüş, dışkıya bulaşan yemden de geçebiliyormuş dişinin bokunu yemeye çalışıyordu, pis hareketi hayatına maloldu.
kuruma hastalığında kuş bir şey yemez. çok zayıflar göğüs kemiği çıkar. en son kafesin altında uyuklayarak ölür. kuruma değildir dışkısı suluysa ishalden ölmüştür. kuş çok su kaybeder en son tüylerini kabartır ölür.

Geri