Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum sürekli kusuyor,yem yemiyor, çok halsiz

Gittikçe daha da halsizlesti,kafesin dibinde hareketsiz duruyor sürekli,gözleri kapalı önce su içiyordu şimdi onu da içmiyor,kan dışkılamaya devam ediyor hala

Hiç mi belirti vermeden bu hale geldi? İç kanama falan mı acaba?:( Umarım geç kalınmamıştır,vitamin şu noktada gereksiz, vermeye zorlamayın bence.
Hiçbir şekilde belirti vermedi,sadece gündüz kusmaya başladı hemen veterinere ve kuşu aldığımız adama götürdük,usutmustur veya mide mantarıdır dediler.Eger böyle oldugunu bilseydik daha erken verirdik ilaçları kan dışkılamadan versek belki daha çok etki ederdi

Abi bir gıdım aldı sadece,önce dediğin gibi ağzına bir damla ilacı verdik sonra da yumurtayı yedirmeye çalıştık sonra çok da zorlamayalım diye kafese koydum sürekli titriyor tek yaptığı bu
Kuşu sıcak tut kardeşim birşeyler yedirmeye çalış zorlamadan. Sahurdan sonra 1 damla daha ağzına ilaçtan ver. İnşallah geç kalmamışızdır.

Kuşu sıcak tut kardeşim birşeyler yedirmeye çalış zorlamadan. Sahurdan sonra 1 damla daha ağzına ilaçtan ver. İnşallah geç kalmamışızdır.
Abi bir şey yemiyor ama ilaç zehirlemez değil mi vallahi elimde ölecek diye korkuyorum, gagasını kitliyor bir şey yedirip icirecegimiz zaman

İnşallah abi evin küçük çocuğu gibiydi, ağzımızdan ne duysa onu konuşurdu aşırı hareketliydi nasıl böyle oldu bir anda bilmiyorum

İnşallah geçer ☹️ geçmiş olsun şimdilik..

İnşallah abi evin küçük çocuğu gibiydi, ağzımızdan ne duysa onu konuşurdu aşırı hareketliydi nasıl böyle oldu bir anda bilmiyorum
Anladım kardeşim senin adına üzüldüm. Kuş mutlaka aç kalmamalı, dediğim şekilde yumurta sarısını ver,sahurdan sonrada 1 damla ağzına bactrimbactrimden tekrar ver bu geceyi atlatırsak kuşu kurtarırız inşallah.

Abi bir şey yemiyor ama ilaç zehirlemez değil mi vallahi elimde ölecek diye korkuyorum, gagasını kitliyor bir şey yedirip icirecegimiz zaman
Kardeşim yem yemezse direnci düşecek, ilaç vermezsende allah korusun ölecek. Elinden geldiğince yem yedir. İlacını da ağzından ver..

Kardeşim yem yemezse direnci düşecek, ilaç vermezsende allah korusun ölecek. Elinden geldiğince yem yedir. İlacını da ağzından ver..
Tamamdır abi şimdi öyle yapacağım,az önce de ilk kez hareketlendi kafesin demirine çıktı kendi kendine inşallah kurtarırız

Tamamdır abi şimdi öyle yapacağım,az önce de ilk kez hareketlendi kafesin demirine çıktı kendi kendine inşallah kurtarırız
Kurtarıcaz inşallah. Thewildpanthalp on da dediği gibi bu gece uyumayıp nöbet tut bence

Bekliyorum abi başında ama şuan kesik kesik nefes alıyor tuhaf bir ses çıkarıyor, kanatlarını açınca kapatamiyor aldım elimde sardım bir mendile bekliyorum

Bekliyorum abi başında ama şuan kesik kesik nefes alıyor tuhaf bir ses çıkarıyor, kanatlarını açınca kapatamiyor aldım elimde sardım bir mendile bekliyorum
Tamam kardeşim. Bugün uyuma. Bactrim verdinmi ağızdan 1 damla. Yumurta sarısını da ver biraz yesin.

Verdim abi onları ama sanırım can çekişiyor anlamadım tuhaf bir ses çıkarıyor bir anda başını kaldırıyor sonra tekrar indiriyor

Geri