Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yem yemiyor

Cagatay5097

Yeni Üye
Herkese iyi akşamlar. Yavru muhabbet kuşuma sabah evden çıkmadan kafesin tabanına bir adet dal darı koydum. Kafesin tabanında devrilmez yemlikte sürekli yem duruyor. İkindinde eve geldiğimde. Bir bütün daldarı tamamen bitmiş fakat yeme hiç dokunmamış. Hemen görünce bir adet daha dal darı koydum yemeye başladı. Acaba sıcak evde 1-2 saatlik açlık yavru kuşlarda bir sorun oluşturur mu? Birde yeme alıştırmak için neler yapmalıyım. Teşekkür ederim.

Bende daldarı veriyorum fakat daldarıyı ortadan ikiye bölüyorum. Yarısını yiyor gün boyu akşam eve geldiğimde yeme hiç dokunmamış oluyor. Daldarı yedikleri gün yem yemiyorlar yani benim oğlum en azından o şekilde. Ama siz daldarıyı biraz abartmişsiniz. Haftada tek daldarı yeterli olur. Fazlası yağlanma yapar zararlıdır. Ayrıca aç kaldığında illaki yem yiyecektir 🙂

Aldığım üretici daha yavru bununla beslenmesi daha doğru dedi. Yeme daha yeni düşmüş. Maşallah iştahıda açık verdiğim ikinci dal darıyıda bitirdi. Üçüncüyü koydum şuan onu yiyor. Kızıl dal darı veriyorum galiba bu biraz daha küçük oluyor. Bu kadar yemesi normal mi acaba?

Evet doğru daldarı verebilirsiniz ama yem kiriyorsa yine de o kadar vermenizi tavsiye etmem. Yiyorsa iştahi yerinde demekki maşallah 🙂 ayrica yem de yemesini sağlayın. Ve kuşunuzun görsellerini de görmek isteriz 🙂

Maşallah tam eğitilecek kuş 🙂 çok tatlı tüyü gibi sağlıklı bir ömür diliyorum 🙏🏻

Geri