Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yem yerken sıkıntı çekiyor

elraeren

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar son birkaç gündür fark ettim kuşum yem yerken gagasnı sallıyor gözünü kapatıyor ve garip bir acı çeker gibi ıslık sesi çıkartıyor.Dışkısında da garip şekilde siyah noktalar belirmeye başladı.Açık yem kullanıyordum gold wings aldım onu kullanıyorum.O sindirim sıkıntılarını hala yaşıyor gibi.Suyuna 2 damla sirke damlattım bakteri varsa içinde ölsün diye.Nedir bu kuşun sıkıntısı başka ne yapmam lazım bilen varsa yazarsa çok mutlu olurum...
Video : https://streamable.com/ljbn0i 23.snden itibaren çıkan ses nedir bilen var mı ?
Dışkı fotoğraflarını da aşağıda paylaştım yorumlarınızı bekliyorum şimdiden herkese teşekkürler...

Ekli dosyalar

• a1.jpg
    a1.jpg
    751.7 KB · Görüntüleme: 29
  • a2.jpg
    a2.jpg
    451.9 KB · Görüntüleme: 29
1- Öncelikle kafes çok kötü halde onu değiştirin.
2- Plastik tünekleri tahta tünekler ile değiştirin.
3-Videoda bir sıkıntı göremedim aynı şekilde dışkıları da kötü gözükmüyor. Kuşta başka belirtiler var mı kusma gibi?
4- Kafes sıkışık olmuş biraz daha ferah alan bırakmanız iyi olur. Çok fazla tünek var.

1- Öncelikle kafes çok kötü halde onu değiştirin.
2- Plastik tünekleri tahta tünekler ile değiştirin.
3-Videoda bir sıkıntı göremedim aynı şekilde dışkıları da kötü gözükmüyor. Kuşta başka belirtiler var mı kusma gibi?
4- Kafes sıkışık olmuş biraz daha ferah alan bırakmanız iyi olur. Çok fazla tünek var.
1.Kafesi 3 ay önce 0 aldım fakat kuşuna kalamar kemiği ve gaga taşı koymama rağmen sürekli kafes kemiriyor bir türlü anlam veremedim ,yoksa haftada bir kafesi elma sirkesi veya bit spreyi ile temizliyorum ondan kuşkunuz olmasın
2.Anlasildi
3.Diskisi normalde çok iyiydi fakat bugün bir gariplik başladı dışkının üstünde siyah noktalar var acaba iç parazit mi var yoksa bugün paket yeme başladım o yüzden mi? Belirti olarak videoda 23.snde başlayan garip çığlık gibi ıslık sesi var sebebi nedir sizce anlam veremedim ve hiçbir yerde de bulamadım..
4.Dikkate alacağım tesekkur ederim:)

1.Kafesi 3 ay önce 0 aldım fakat kuşuna kalamar kemiği ve gaga taşı koymama rağmen sürekli kafes kemiriyor bir türlü anlam veremedim ,yoksa haftada bir kafesi elma sirkesi veya bit spreyi ile temizliyorum ondan kuşkunuz olmasın
2.Anlasildi
3.Diskisi normalde çok iyiydi fakat bugün bir gariplik başladı dışkının üstünde siyah noktalar var acaba iç parazit mi var yoksa bugün paket yeme başladım o yüzden mi? Belirti olarak videoda 23.snde başlayan garip çığlık gibi ıslık sesi var sebebi nedir sizce anlam veremedim ve hiçbir yerde de bulamadım..
4.Dikkate alacağım tesekkur ederim:)
Kafese ne takarsanız takın boyaları kemirecektir. Temizlemek fayda etmez boyalar yüzünden kuş zehirlenebilir. Videodan öyle bir sonuç çıkaramadım.

Geri