Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun anlamadığım hareketi

Melekkk

Yeni Üye
Muhabbet kuşum sanki konuşmaya çalışıyor gibi sesler çıkarıyor ancak bunu ne zaman yapsa tünelinde bana arkasını dönüp gözlerini kapatarak yapıyor bu hareketin bir anlamı var mı çok dikkatimi çekti de acaba benden mi utanıyor anlamadım

Muhabbet kuşları genellikle konuşkan ve sosyal hayvanlardır, bu nedenle konuşmaya çalıştığına dair duyduğunuz sesler normaldir. Ancak, tünelinde arkasını dönerek ve gözlerini kapatarak bu hareketi yapıyorsa, bu davranışın birkaç nedeni olabilir.

Bir neden, stres veya korku olabilir. Muhabbet kuşları, bazen kendilerini güvende hissetmedikleri durumlarda veya yeni bir ortamda stresli hissedebilirler. Tüneli, kendisini daha güvende hissettiği bir yer olarak görebilir ve arkasını dönerek kendini koruma altına alabilir.

Başka bir neden ise, yorgun veya uykulu olması olabilir. Muhabbet kuşları, gece aktif olmalarına rağmen, gündüzleri de uyumaya ihtiyaç duyarlar. Tünelde sessizce dinlenmek istiyor olabilir ve bu nedenle arkasını dönerek gözlerini kapatabilir.

Muhabbet kuşunuzun sizden utanması gibi bir neden ise pek olası değildir. Ancak, kuşunuzun sizinle olan etkileşimini gözlemleyerek ve onun ihtiyaçlarına göre davranarak daha iyi anlayabilirsiniz. Eğer kuşunuz stresli veya korkuluysa, onunla yavaş ve sakin bir şekilde etkileşim kurabilirsiniz. Ayrıca, onun uyku ihtiyaçlarını da dikkate alarak, tünelinde uyumasına izin verebilirsiniz.

Bilgiler için teşekkür ederim ilk defa besliyorum muhabbet kuşunu yanlış birşey yapmamak için sormuştum verdiğin bilgiler çok değerli benim için

Geri