Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun tek amacı ısırmak oldu yardım

Hypnos

Meraklı Üye
Kuşum dişi 2-3 aylık 1.5 ay olmuştur sahipleneli. Kafes içinde veya dışında fark etmiyor bulduğu her yerde ısırmaya başladı. Kollar, ense, boyun nereyi kaparsa ısırıyor ve yara ediyor. Kafes dışında biri yokken evi ayağa kaldırdığı için yanında duruyoruz üstümüzden başka yere pek gitmiyor ama üstümüzde tek amacı ısırmak kemirmek vs. Bu durum can sıksa da kafes içine hapis etmek istemiyorum ele alışkın parmağa geliyor kendi avucuma giriyor yem yiyor ama ısırmaktan vazgeçiremedim. İnternette gördüğüm üfleme, adını yüksek sesle söyleme gibi teknikleri denesem de işe yaramadı. Kafesinde kalamar, mineral blok vs. her şeyi mevcut. Yardımcı olabilirseniz sevinirim vahşileşiyor gittikçe :D (NOT: Daha önceden hafifte olsa ısırıyordu fakat yalar gibiydi yakın zamanda tırnağını kanattığı için avuçlayıp una batırmak durumunda kaldım bu andan itibaren ısırışları arttı)

Arkadaşlar ben bir çözüm bulamadım gittikçe daha çok ısırıyor. Öneri verebilecek yok mu

Hocam birkere ısırdığında korktuysanız savunma mekanızması oluyor kurtuluş yok,hele dişiyse çözüm ben bulamadım,eşte seçimde kuşunuzu götürmenizi öneririm yoksa düzen tutmuyo

Geri