Karadeniz Pet

Yeni muhabbet kuşumun davranışları normal mi ?

aggressive32

Yeni Üye
Herkese merhaba arkadaşlar tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
33 günlük bir yavru erkek muhabbet kuşu aldım ve bugün evdeki 19. Günü.
Şu anda sevgili dostum 52 günlük oldu😊
Elimden yem canı isterse yiyor ve parmağıma canı isterse çıkıyor. Sizlere sorum şu;
1- Neredeyse hiç ötmüyor neden olabilir ?
2- Fazla uyuyor ve çok hareketli değil normal mi ? (yavru olmasından dolayı olabilir mi) yemesi içmesi gayet iyi
3- Parmağıma bazen çıkıyor, kendi başının okşanmasından hoşlanıyor ama bunuda canı isterse yaptırıyor. Sizce 52 günlük kuşu evcilleştirme şansım var mı ?
4- 19 günlük bu süreçte sanki daha çok alışması gerekmez mi yoksa bu süreç normal mi ?

Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Herkese merhaba arkadaşlar tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
33 günlük bir yavru erkek muhabbet kuşu aldım ve bugün evdeki 19. Günü.
Şu anda sevgili dostum 52 günlük oldu😊
Elimden yem canı isterse yiyor ve parmağıma canı isterse çıkıyor. Sizlere sorum şu;
1- Neredeyse hiç ötmüyor neden olabilir ?
2- Fazla uyuyor ve çok hareketli değil normal mi ? (yavru olmasından dolayı olabilir mi) yemesi içmesi gayet iyi
3- Parmağıma bazen çıkıyor, kendi başının okşanmasından hoşlanıyor ama bunuda canı isterse yaptırıyor. Sizce 52 günlük kuşu evcilleştirme şansım var mı ?
4- 19 günlük bu süreçte sanki daha çok alışması gerekmez mi yoksa bu süreç normal mi ?

Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
3. Ve 4. Sorunuza cevap verebilirim

3. 52 günlük ise hâlâ bebek bir kuş yani rahatça alışabilir tabi ki kuşdan kuşa değişir kuşların da kişilikleri vardır

4. Az önce dediğim gibi kuşların da kişilikleri vardır ve kuştan kuşa değişebilir siz fazlasıyla ilgi gösterin korkutmazsaniz eninde sonunda sizle bir bağ kuracaktır

Cevabınız için teşekkür ederim. Ama sürekli uyukluyor benim aklıma takılan bu. Yemesi içmesi gayet iyi. Ötmüyor yani çok az ötüyor ve sürekli uyuyor bunun sebebi yavru olması mı ki diye düşünüyorum. 53 günlük yavru kuş sürekli uyur mu ?

Geri