Karadeniz Pet

Yeni Muhabbet Kuşum Hakkında Sorularım Var

AlperenTR

Yeni Üye
Merhaba bugün yeni muhabbet kuşu aldım onun hakkında birkaç sorum var cevaplarsanız çok mutlu olurum.

1 - Kuşu aldığım petshop bana 4 aylık olduğunu cinsinin rainbow olduğunu ve dişi olduğunu söyledi acaba doğru mudur?
2 - Kuşum uçunca duvara, kapıya vs. çarpıyor. Güzel uçamıyor sorunu mu var? Yerlerde geziyor ve pek hareket etmiyor. (Hem kafes içinde hem de dışında pek hareket etmiyor.)
3 - Kuşu alalı 5-6 saat oldu ancak hala yem yemedi. (Kafesine akıllı yemlik taktım onla alakası olabilir mi? ama su da içmiyor kafesde hareketsiz)
4 - Bizi çok ısırıyor acaba bize alışır mı?
5 - Evde bir kuşumuz daha var onu biz satın almadık kendi bizim balkonumuza gelmişti bu kuş büyüyünce eş olurlar mı acaba evdeki kuş tahmini 1 yaşında diğeri ise 4 aylık? (Şuan iki kuş da ayrı kafesdeler.)
6 - Kuş eve geldiğinden beri ishal.

Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim kuşda bir problem mi var acaba yoksa bana mı öyle geldi. Ayrıca yeni kuşlar için herhangi bir öneriniz varsa yazabilirsiniz. Ona büyük bir kafes aldım 2 büyük 1 küçük tüneği ve aynalı bir salıncağı var.

WhatsApp Image 2023-08-05 at 19.32.05.jpeg
WhatsApp Image 2023-08-05 at 19.32.11.jpeg

Kuşumun fotoğrafları bunlar.

Yem yememesini ve hareketsiz kalmasını öğrendim sanırım ortam değişikliğindenmiş ama diğer sorularımı cevaplarsanız sevnrm

Diğer 1 yaşındaki kuşumla aynı kafese koysam alışır mı bana? elimi çok ısırıyor poposunda dışgı kalmış temizleyemedim. Fena ısırıyor diğer kuşum böyle değildi.

Geri