Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun arkasındaki şişlik

Erkan78

Yeni Üye
Merhaba bu kuşumum 3 yıldan beri bizde ve erkek fakat 1 gun önce bunu fark ettim arkasında şişlik var hastalık mı

Ekli dosyalar

• 20201223_203731.jpg
    20201223_203731.jpg
    534.2 KB · Görüntüleme: 29
  • 20201223_200057.jpg
    20201223_200057.jpg
    504.5 KB · Görüntüleme: 28
Teşekkürler ama bende 2 kuş var ve 3 yıldan beri birlikte ve ikiside erkekti ve bu kuş 3 yıldan beri yumurtlamadı ve hep erkek gibi davrandı
Cere rengine bakılırsa dişi. Dişi kuşlar da da kur hareketi, bacak atma görülebiliyor. Misal bizim Charlotte da erkeği taklit ediyor. Yumurta mevzusuna gelince onun bayabi kıstası var. forumda @huseyinacikoz066 diye bir arkadaş var mesela onunkiler durmadan çiftleşiyor ama yumurtlama yok. Sizinkiler de 3 yıl sonra eş tutup yumurtlayabilirler.

Cere rengine bakılırsa dişi. Dişi kuşlar da da kur hareketi, bacak atma görülebiliyor. Misal bizim Charlotte da erkeği taklit ediyor. Yumurta mevzusuna gelince onun bayabi kıstası var. forumda @huseyinacikoz066 diye bir arkadaş var mesela onunkiler durmadan çiftleşiyor ama yumurtlama yok. Sizinkiler de 3 yıl sonra eş tutup yumurtlayabilirler.
@huseyinacikoz066 o bir efsane sonunda amacına ulastı hüseyin :)

Kuş dişi evet ceresinden de belli olduğu üzere kızgınlık döneminde şişlikte yumurta yapacağı içindir inşallah KİS değildir.

Yani o kusa kim erkek dedi diye onu soruyrm kusura bakma bir kenardan cocuk bir kenardan kuslar bir kenardan arastirmalar kafm karıstı kusunuz disi kızısma döneminde poposunu bi yoklayin hafifce yumurtamı yoksa cok yumusak bir dokumu onu bir deneyin yardimci olalim

Açtığı başlık onuncu sayfaya fln ulaştı galiba. 😁Dün gördüm galiba güncel birşey yazılmıştı ama bakamadan aşağılara kaydı.
Hüseyim bi dönem bunalıma girmisti ya kus isi sabır isi a aldım geldim hemen yavrulasın yok öyle bi dünya burdaki arkadaslara sesleniyorum pet shopdan alıp gelip hemen evde yavruluycak diye bir dünya yok yavru almak istiyor isen gideceksin bir üreticiye abi bana 1 disi 1 erkek kus ver diyceksin yeni yeme düsmüs alacaksın onları 8 ay sonra takacaksin yuvalıgı ondan sonra seyredecksn tabi bu 8 ay icinde sürekli mama vitamin takviyelerini yapacaksın ondan sonra cayı al seyret kusları bazı shop lar var böyle safa yatarak gidiyorum abi disi lazim diyorum adam resmen disi kus üzerine tez yazmıs bu kusu al eve götur götürürken dikkt et yumurtası düsmesin diycek biraz daha zorlasan o derece arkadaslar nacizane fikrim almayin bu isin son noktası olan pet shoplardan almayın üretici kisilere bakın evde hobi icin yapan kisilere bakın bunların büyük bir beklentisi yoktur hic bir zaman @huseyinacikoz066 kardesimde pet shop magdurlugu yasadı simdi acık ve dürüst olmak gerekirse ben calısmayan takımları pet shop la takas ederim iyi mal kapıda durmaz . . .