Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun durumu

@Ömercn yavru kuşlar kafesin içerisinde çok hareketli olunca vücutlarını bir yerlere çarpabilirler. Ya da yemliğinin tüneği varsa o araya girip sıkışmış sonra çıkmışta olabilir. Benim kuşumda anlattığım gibi hareketler yapıyordu ve bunu oyun oynamak için yapıyordu. Belki bu sebepten ötürü fiziksel incinmiş olabilir. Bu arada ne demek rica ederim fazla bilgim olsa yönlendirmek çok isterim ama fazla bilgim olmadığı için sizi de yanlış yönlendirmek istemem. Kuşun tam duruşu nasıl şu an?

Aynı malesef salincagina koyuyorum kendisini aşağıya atıyor orda duruyor ama normal bi sekilde durmuyor ayaklarıyla tutunmadan duruyor

Acaba bebekte fiziksel bir sorun mu var ya da kısmı felç geçirmiş olabilir mi? Çünkü bazen kuşlar kısmi felç geçirebiliyorlar ( ayak tutmama kanat felci vs.)
bu üç linke bir bakın isterseniz

Aldığınız ürün muhtemelen bir işe yaramayacak. Dışkısı normal, size tırnaklarını kendiniz kesmeyin demiştim. Eğer tam kapsamlı bir petshop dışında mahalle petshoplarından ek almanız oturup hiçbir şey yapmamanızla eşdeğer ikisi de bir işe yaramayacak. Size zaten multivitamin önermiştim petshoptaki arkadaş yalan söylemiş multivitaminler doğadan alamadığı veya günlük alması gereken vitamin emzinlerini kuşa sağlar ilaç tedavisinde tek tedavi olarak kullanılmaz ki kuşta bakteri yok dışkının koyu olması fotoğrafta farklı görünmüyorsa yetersiz beslenmeden olur. Kuş iyiye giderken kafesin altında tünemesi normal değil yanlış bir şey yapmışsınız ki tırnağı kopmuş kuşun tırnağına nasıl müdahale edeceğinizi bilmeden etmeden neden buna kalkıştınız hala anlamlandıramıyorum. Kuşun ayağının mevcut durumunu atın.

https://www.hizliresim.com/849fuwq tırnaklarının en uç kısmından hafiften kestim canını acıtmadan bir de o ilaç hiç bi ise yaramaz dediniz benim bi tanıdığım abi var 10 kuşu var tam teşekküllü bi yeri var kendi evinde iyi bakıyor kuslarina ve o ilaç için bu ilaç iyi dedi acaba yanlışmış dedi

O ilaç değil multivitamin. Bir kişinin de kuş yetiştiricisi olması yanlış bir şeyler bilmeyeceği anlamına gelmez kaç yıllık yetiştiriciler benim üstad dediğim bireyler bile hata yapabiliyor. Tamamen faydasız diyemem elbette faydası vardır etkin maddelerine bakmam lazım ancak gervit w'nin yerini tutmaz. Kuşu ise veteriner görmesi gerek röntgen çekimi şart. Kas problemi olabilir, felç olabilir, kramp olabilir bir sürü ihtimal var. @Soran Kişi hocam benden çok daha bilgili onun da düşüncesini merak ediyorum gözden kaçırdığım veya bilmediğim bir şey olabilir, kafesin altına tünemiş haldeyken fotoğrafını atar mısın, bir de ağrısı olduğuna dair belirti var mı

Salincaginda iken kafası önde duruyor sanki eğilmiş gibi nor.al halıya koyduğumuz zaman ise ayakları görünmeyecek şekilde üzerine oturuyor yürümeye çalıştığı zaman gagasiyla halıya tutunup kendisini cekiyor dünden beri uyuduğu zaman kafasını normal bir kuşun uyuduğu bir şekilde tutuyor önceki günlerde dediğim gibi kafasını eğik tutup uyuyordu

Öncelikle geçmiş olsun, estağfurullah sizlerden daha fazla bilgili olduğumu düşünmüyorum, konuyu başından beri okudum o yüzden geç cevap yazıyorum onun içinde kusuruma bakmayın, sanırım kuşta sinirsel bir sıkıntı var, halıdaki resminden bunu anladım, siz bu süreçte kuşu dışarıya çıkarmayın, gerekmediği sürecede elinize almayın, kuşu strese sokmayalım, vitamin olarak kullandığınız neler var, hatta elinizde kuşla ilgili olan herşeyin fotoğrafını atar mısınız size zahmet, ek olarakta kafesin düzeninin fotoğrafını atabilir misiniz ona göre yorumlarımı yapacağım

Yotube bi video attim yüklensin size atacağım kafesin içinde durduğu bi video bide kafeste yere kağıt koydum üzerine yem boşalttım yemligine gitmediği için dallarında koydum iyime ettim yoksa kötümü bide kuşun sinirsel bi problemei nasıl olabilir kısaca psikolojik biseymi kısa zamanda düzelirim neden oldu muhtemel bi fikriniz varmi bide benim maddi durumum o kadar iyi değil veterinere sık sık götüremez malesef ücretsiz olan veteriner ler de yakın bile değil götürmeye korkuyorum ruzgar yer olur felan diye

Yok zaten bende maalesef ki veterinerlerimizin kuşlar konusunda yeterli olduğunu düşünmüyorum, bakalım kuşun durumuna ona göre sizide zorlamadan çaresine bakacağız inşallah

Kendini temizliyor oluşu güzel bişey, kafesteki bütün keyfi objeleri çıkaralım, suyunuda yere koyalım, sinirsel derken çarpma sonucu oluşabilen bir durum olabilir, kuşu stresten uzak tutmamız gerekiyor, eczaneden terramycin deri merhemi alıp ayağına masaj yaparak sürelim, yeteri kadar beslenip beslenmediğine dikkat edelim

Arkadaslar biliyorsunuz ki fotoğraf video atmak ve attığımız mesajları gördüğünüzü anlayamadığımız için instagram veya WhatsApp grubu kurabilirmiyiz birbirimize daha iyi yardımcı oluruz

Bide tüfeğini kaldırmıştır yerine koyayım mı ve salıncağı kalsinmi

Terramycin veya vazelin dışında krem kullanmayalım çünkü içeriğinde kuşa iyi gelmeyecek maddeler olabilir ayağını temizleme sonucu falan

Geri