Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun gagası soyuluyor ısırıyor

serkankartl

Yeni Üye
Merhaba
Rahatsız ettiğim için özür dilerim bu soru size belki 100 kere gelmiştir fakat internete herkes bişi diyor kuşumun fotoğrafını koyup bilgili insanlara göstermek istedim. kuşum yaklaşık 6 aylık ve Yaklaşık 1.5 aydır gagası böyle soyulmuş bi şekilde duruyor. Sanırım çiftleşme döneminde, ceresi kahverengi ama gagası böyle soyuluyor. Keyfi yerinde konuşuyor fakat sürekli bişeyleri ısırmak istiyor kapıyı ısırıp tahtasını koparıyor evdekileri beni pek ısırmasa da evdekileri ısırıyor annemi baya ısırıyor şu aralar çok tuvaletini yapıyor. İshali yok fakat bazen çok büyük yapıyor. Suyuna vitamin koyuyorum gaga taşı da var endişelenecek bir durum var mıdır tavsiyeleriniz neler yardımcı olursanız çok sevinirim

https://yadi.sk/i/-5ex2MOAaxTEjg
https://yadi.sk/i/0KJVzm-6EGyNPw

kafesinizde kalamar kemiği var mı? kuşunuz kızımış bu yüzden agresif tavırlar sergilemesi normal.son zamanlarda kanatlarında düşüş veya popoda şişkinlik fark ettiniz mi?dışkılarının büyümesi kızgınlık yumurtası yapacağı anlamına gelebilir.

Kalamar kemiği değil de mürekkep balığı kemiği var. Kızgınlık yumurtası nedir öğrenebilir miyim çünkü yanında eşi yok tek. Popoda şişlik varmı bakmadım ama kanatları sağlam çok hareketli sürekli çok hızlı şekilde uçuyor durmuyor yerinde gelip öpüyor konuşuyor.

Kalamar kemiği değil de mürekkep balığı kemiği var. Kızgınlık yumurtası nedir öğrenebilir miyim çünkü yanında eşi yok tek. Popoda şişlik varmı bakmadım ama kanatları sağlam çok hareketli sürekli çok hızlı şekilde uçuyor durmuyor yerinde gelip öpüyor konuşuyor.
kemik varsa güzel.kızgılık yumurtası eşi olmayan dişi kuşlarda görülen bir durum.zaten kızıştığı için eş istiyor muhtemelen.davranışları da bunu destekliyor zaten.kızgınlığı geçirmek için elma verebilirsiniz.havuçlu mama vs veriyorsanız havucu çıkarın ☺️

Çok teşekkür ederim Endişelenecekbir şey yoktur umarım bu durum sizce ne kadar sürecek :)

Çok teşekkür ederim endişelenecek bişeyin olmamasına çok sevindim içime su serptiniz

Geri