Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kakasının etrafında sarı su var

Nevin

Yeni Üye
Merhabalar. Muhabbet kuşum 3 aylık. Sebzelerin tadına bile bakmıyor. Ben de her yolu denedim. En son dün havuç ve salatalık rendeledim. Rendenin bir tanesinin yarısınu yedi. Yarım salatalık yarım havuç. Bugün de kakası sulu ve sürekli gözlerini yere sürtüyor. Ne yapmalıyım ?
(Yediği miktar rende tanelerinden bir tanesinin yarısı. Tadına baktı, bıraktı sadece)

Çok belli olmuyor ama kakanın etrafı ıslak.

Eğer ki sebze verecekseniz sadece salatalık yada sadece havuç verin iki sebzeyi aynı anda vermeyin. Birde dışkı fotosu alalım. Aynı zamanda kuşun videosu. Streamable.com dan videoyu ekleyip linkini burada paylaşın.
.

Şu an kuşumun kaka problemi düzeldi ama bu sefer de başka bir problemimiz mi var yoksa problem değil mi anlayamıyorum. Kuşum dünden beri arada bir kuyruğunu yukarı aşağı hareket ettiriyor. Bi de dün bir kere hıçkırık benzeri birşey yaptı ve vücudu sarsıldı. Kuşlar hıçkırır mı ?

Ben kuşunuzda kuyruk sekmesi göremedim. Ayrıca kafeste asılı duran ballı yemi çıkarın. Bal dedikleri kimyasal yapıştırıcı aynı zamanda bayatlamış yemlerden yapıyorlar hastalıklara davetiye çıkartıyor. 🙁 Onun yerine sağlıklısı olan daldarı veriniz. Haftada bir kekik çayı yapın. Probiyotik entrobac ve multivitamin gervit alınız. Haftada bir farklı günlerde suluklarina koyun bu takviyeleri. Yararını görürsünüz.

Geri