Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun karnının alt bölgesinde şişlik

ensozvvv

Yeni Üye
Dişi muhabbet kuşumun karnının alt bölgesinde yaklaşık 1 senedir bir şişlik yavaş yavaş büyüyerek şu anki hale geldi.
14-15 yaşında.
Eşi olmadı hiç fakat daha önce bir kez boş yumurtladı kendi kendine.
Şişlik çok yumuşak değil ama çok sert de denilemez.
Kakası poposunda birikiyor düzenli şekilde temizliyorum o yüzden fotoğrafta tüyü öyle ıslak çıkmış.
Şişlik bölgesindeki tüyleri fotoda göründüğü üzere dökülmüş.
Kakası normal denilebilir. Yem yemesi, neşesi normal. Genelde bi ayağını demire asarak karnı açıkta duracak şekilde duruyor. Muhtemelen normal durduğunda bacakları arasında şişlik sıkıştığı için. Normal dururken ayakları kayıyor sağa sola açılıyor o yüzden lastik bağladım ayağının kaymasını engellesin ve durabilsin diye.
Ayağında herhangi bi morarma yok.
Kanatları çok düşük değil ama kuyruğu düşük gibi.

Lütfen yardım edin…

Ekli dosyalar

• IMG_2199.jpeg
    IMG_2199.jpeg
    969.9 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_2200.jpeg
    IMG_2200.jpeg
    941.6 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_2198.jpeg
    IMG_2198.jpeg
    714.9 KB · Görüntüleme: 12
Merhabalar, bizim kuşumuzda da sizinkine benzer bir şişlik var ama bebekliğinden beri var ve sekiz yaşında. Sayısız veterinere götürdüm kuş besleyenlere gösterdik vs ama bize verdikleri cevap böyle yaşar ölür bu gibi söylemler oldu. En son izmire götürdük kuş veterinerine. Parça alıp tahlil yaptı ve ameliyatla alınamayacağını beslenmesinde düzenlemeler yapmayı önerdi . Biz de onu denedik ve 64 gramdan 46 grama düştük. Sizde de durum aynı mıdır alınabilecek bir şişlik mi bilmiyorum ancak önce tartmanızı sonra da beslenme şeklini düzenlemenizi önerebilirim 💐

Geri