Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Sağ Kanadı Kalkık Duruyor

blackfire97

Yeni Üye
Sağ kanadı kalkık duruyor ve arada titriyor. İstemsiz mi titretiyor kanadını bilmiyorum. Birde dışarıdan rastgele bizim balkona gelmişti. 3 yıldır bizimle beraber. Dışarıdayken kanadından yara almış olabilir mi? O yüzden mi titriyor acaba?

Ekli dosyalar

• 20180102_144433.jpg
    20180102_144433.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 74
  • 20180102_144458.jpg
    20180102_144458.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 65
daha net uzaktan resim atarsanız daha kolay anlarlar ve imkanınız varsa kısa da olsa bir video. Mutlaka arkadaşlar cevap verecektir.

Teşekkür ederim ama internetim çok az olduğu için video atamıyorum maalesef.

VryX9n.jpg

Ekli dosyalar

• 20180111_234345.jpg
    20180111_234345.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 60
Hep mi böyleydi? Sanki incinmiş veya bir zarr görmüşte sonradan böyle kaynamış veya kalmış gibi duruyor.

Hep mi böyleydi? Sanki incinmiş veya bir zarr görmüşte sonradan böyle kaynamış veya kalmış gibi duruyor.

Hocam babama sordum. Kanadı yaralıymış eve geldiğinde. Bu yüzden titriyormuş yani. Veterinere de götürmemiş zamanında. Benim yapabileceğim bir şey varmı peki bu saatten sonra?

Eğer kanatta kırık vardıysa ve bu şekilde kaynamış ise maalesef yapacak bir şey.Ki belli ki böyle bir durum oluşmuş ve kalmış.

Eğer kanatta kırık vardıysa ve bu şekilde kaynamış ise maalesef yapacak bir şey.Ki belli ki böyle bir durum oluşmuş ve kalmış.

Kuşun sağlını olumsuz şekilde etkiler mi uçamaması dışında ? Fazla uçamıyor çünkü bazen uçarken yere çakıldığı oluyor.

Etkilemez diye düşünüyorum.Ama dediğiniz gibi uçması için bıraktığınız da dikkat etmelisiniz.Bir yerlere çarpıp kendisini yaralamaması için.

Ne zamandır bu durum da peki ? uzun zaman oldu mu?

Anladım.Kanadın tam olarak ne zaman bu hale geldiğini bilsek belki müdahale edilmesi için vaktiniz vardır diye düşünerek sormuştum bunu.Ancak tam bilmiyorsunuz sanırım.Belki zamanla düzelir.Belki düzelmez bilmiyorum.Ancak kanadına hafif hafif masaj yapabilirsiniz.Belki rahatlatabilir.Daha iyi bilen ustalarımız da yardımcı olurlar inşallah.

Anladım.Kanadın tam olarak ne zaman bu hale geldiğini bilsek belki müdahale edilmesi için vaktiniz vardır diye düşünerek sormuştum bunu.Ancak tam bilmiyorsunuz sanırım.Belki zamanla düzelir.Belki düzelmez bilmiyorum.Ancak kanadına hafif hafif masaj yapabilirsiniz.Belki rahatlatabilir.Daha iyi bilen ustalarımız da yardımcı olurlar inşallah.

Sağolun teşekkür ederim.

Geri