Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kursağı şişmiş

Cookiekus23

Yeni Üye
Muhabbet kuşum bayağıdır bende ama kursağı çok şişmiş İnternetten baktım sindiremediği bir şey yemiş olabilir diyorlar kağıt yemiş olabilir
IMG-20230902-WA0012.jpg
(mavi kuş)

Ekli dosyalar

• IMG-20230902-WA0012.jpg
    IMG-20230902-WA0012.jpg
    216.8 KB · Görüntüleme: 25
Taşlık iyi çalışmıyorsa böyle sindirim problemleri olabilir ya da kursak şişmesi kursak mantarı belirtisi olabilir.
Maşallah kuşlarınız çok güzel 🧿
Mavilinin birkaç fotoğrafını daha ekler misiniz? Probiyotik ve grit kum kullanıyor musunuz? Kullanmıyorsanız temin etmeniz gerekecek. Ayrıca hastalık ihtimaline karşı, kusma, ağızda koku var mı?
Ve hassas teraziniz varsa tartmanızı rica edeceğim

Taşlık iyi çalışmıyorsa böyle sindirim problemleri olabilir ya da kursak şişmesi kursak mantarı belirtisi olabilir.
Maşallah kuşlarınız çok güzel 🧿
Mavilinin birkaç fotoğrafını daha ekler misiniz? Probiyotik ve grit kum kullanıyor musunuz? Kullanmıyorsanız temin etmeniz gerekecek. Ayrıca hastalık ihtimaline karşı, kusma, ağızda koku var mı?
Ve hassas teraziniz varsa tartmanızı rica edeceğim
Çok teşekkür ederim. 45 gram çıktı, bir tane kalamar kemiği var ve kuş kumu var biraz obur bir kuş. Sürekli kendini kabartıyor ağzında koku yok. Birsürü vitamini var ama anlamadım yem mi kusuyor yoksa kursağındakileri mi yiyiyor hapşırarak yem yiyiyor 4 5 defa hapşırıyorum video yüklerdim ama bilmiyorum ve diğer kuşlarımda hiç böyle bir sorun olmadı. Bu kuş hariç 7 kuşum oldu ama böyle bir şeye rastlamadım
IMG_20230907_150546.jpg

Kuşumub dışkısında yem var diye açtığınız konuda bahsi geçen kuş bu kuşunuz mu?
Sürekli böyle kabarık mı? Yeni yapılmış dışkısını atınız ve kuşları önlem amaçlı ayırınız
Tamam bundan sonra isimlerini ve kendilerini tanıtacağım ama o kuş değil

Kursağı şiş ve yemli dışkı konunuzu görünce aynı kuş sandım. Zira bu iki belirti birleşince kursak mantarı olma ihtimali yüksek...
Bu kuşunuzun kursak şişliği nedenini de bulmak lazım. Entrobac probiyotik ve gritli kuş kumu temin ediniz. Tablo bırakıyorum oradaki vitamin de kalitelidir.
Polish_20230814_211925118.jpg

Kursağı şiş ve yemli dışkı konunuzu görünce aynı kuş sandım. Zira bu iki belirti birleşince kursak mantarı olma ihtimali yüksek...
Bu kuşunuzun kursak şişliği nedenini de bulmak lazım. Entrobac probiyotik ve gritli kuş kumu temin ediniz. Tablo bırakıyorum oradaki vitamin de kalitelidir.
Ekli dosyayı görüntüle 69110
Çok teşekkür ederim

Geri