Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun sağlığı hakkında

EtkiTepki

Meraklı Üye
Merhaba,

Benim kuşum alexin sağlık durumu hakkında bilgi almak istiyorum. Genel olarak iyi baktığımı ve iyi beslediğimi düşünüyorum. Yaklaşık 3 aydır beraberiz artık ergenliğe adım atıyor sanırım :) Başında ve üstünde tüy dökümü var. Başındaki yeni tüy tüpleri sanırım onu merak ediyorum. Beyaz bir selpağa dışkı yaptırdım dışkısını görmeniz için. Maydonozu çok sevdiğinden duşluğuna maydonoz koyuyorum ve gidip yıkanıyor :) Bir kere cicikuş dediğine şahit oldum fakat devamı gelmedi. Konuşması için her gün ilgilenip jimnastik yapıyoruz fakat gelişim gösteremedik. Ama genel olarak birbirimize çok alıştık . Arada sıkılıp yaramazlık yapıp kaçıyor o ayrı :) Cereside mordan maviye dönmeye başladı. Tahminen kaç aylık. Daha iyi konuşma eğitimi nasıl verebilirim kelimeleri tekrarlaması için. Video açıyorum ses dinletiyorum kendim günlük yarım saat aynı kelimeleri tekrarlıyorum. Bilgili arkadaşlarımın, büyüklerimin tecrübelerine dayanarak yorumlamasını rica ediyorum :)

pek tatlı ömrü uzun olur işalah bence sağlıklı gözüküyor

Benim kuşumda bu aylarda yeni yeni konuşuyordu zamanla kelime haznesini artırır merak etme youtubedan ben sürekli video izleterek öğretmiştim sende öyle dene

Ses dinletmek bilindigi kadar iyi bir olay değil.Olmayan bir şeyi olmuş gibi gösteriyorsunuz kuşa.Konuşması için geçin karşısına oturun muhabbet edin kuşunuzla.Farklı tonlarda öğretmek istediginiz kelimeyi söyleyin.Çokta sıkmayın hayvanı psikolojileri çabuk bozulan canlılar kuşlar.

Ses dinletmek bilindigi kadar iyi bir olay değil.Olmayan bir şeyi olmuş gibi gösteriyorsunuz kuşa.Konuşması için geçin karşısına oturun muhabbet edin kuşunuzla.Farklı tonlarda öğretmek istediginiz kelimeyi söyleyin.Çokta sıkmayın hayvanı psikolojileri çabuk bozulan canlılar kuşlar.
Evet bunu ben de duymuştum ben kendim daha çok konuşuyorum nadir zaten ilgilenmediğim anlarda başka cicikuş sesi dinletiyorum. Psikoloji konusunda pek katılmıyorum kuştan kuşa değişen bişey bu bence. Avuca alınmayı sevmez denir psikolojileri bozulur hırçınlaşır diyolar ama bendeki çok rahat oyunlar oynuyor avucuma alacağım zaman kaçmıyor. Tek korkusu karanlıkta ani gürültüler.

Evet bunu ben de duymuştum ben kendim daha çok konuşuyorum nadir zaten ilgilenmediğim anlarda başka cicikuş sesi dinletiyorum. Psikoloji konusunda pek katılmıyorum kuştan kuşa değişen bişey bu bence. Avuca alınmayı sevmez denir psikolojileri bozulur hırçınlaşır diyolar ama bendeki çok rahat oyunlar oynuyor avucuma alacağım zaman kaçmıyor. Tek korkusu karanlıkta ani gürültüler.

Ses konusu ciddi anlamda psikoloji bozan bir etken.Ses dinletilen kuşlarda içe kapanıklık oranı çok fazla.Kuşunuza kendiniz konuşarak kendi sesinizi dinletin en sağlıklısı bu olur

Geri