Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunda geçmeyen hapşırık

@ADRIAN Sayın modaratör kuşumun bugün çekmiş olduğum videosu neşesi cüssesi felan mevcut incelersiniz.

Limon kızım Çapkın'ı kovalayıp yere inmesini sağladıktan sonra yakaladığım bir an tam olarak kusma gerçekleşmiyor ama kusma refleksini tam olarak görebilirsiniz

@Recai bey ve @ADRIAN sn modaratör ikinci yayınladığım refleks yaptığı video bugüne ait değil daha önce çekilmiştir.

Bugün az önce çektim.. Bazen çok, bazen az ama yaklaşık 10 aydır böyleyiz hiç geçmedi, bazen salya fazla bazen az..

@Recai @ADRIAN

@Recai bey bu arada teramicyni kasım ayında egzotik hayvan veterinerine götürmeden 5 gün önce normal veterinere götürmüştüm toz süspansiyon olarak verdi 1 dolu suluğa kat 5 gün dedi hatta çay kaşığı dedi ilaç için. Sonra buradaki bir arkadaş o dozun çok çok yüksek olduğunu kuşumun sakat kalabileceğini söyledi çay kaşığının ucu ile karıştırıp devam ettim. İyileşme geçmeyince diğer veterinere götürdüm. Daha sonra ara ara kusma başladığında da teramicini 2 gün verdiğim de oldu. Ama hep aynı durumdayız hiç birşey kasım ayından bu nandeğişmedi
Evet doğru söylemiş, dozajını fazla söylemiş veteriner. Neo terramymcin de dozajı kaçırırsan Allah korusun kör olma ihtimali bile var.. Kursak mantarı için, mikostatin kullandım demişsiniz ancak mikostatin de alkol ve şeker bulunuyor. Bundan dolayı bazen etki edemiyor. Bence Eczaneden flucan alın. Tam dolu suluğa 1, 2 pirinç tanesi kadar ekleyin 5 gün boyunca kullanın. Eğer geçmezse, kursak iltihabı üzerinde durabilriz.

Kursak mantarından ziyade Kursak iltihabı olma olasılığı yüksek sürekli sıvı formunda salya mı çıkarıyor ?
Aynı videoda olduğu gibi ama sürekli her dakika değil tabiki dün size videoyu çektiğim saatte yapmıştı, sabah baktığımda yine kusmuştu. Belki şimdi 3 gün sonra yada 1 hafta sonra aynısını yapar

Evet doğru söylemiş, dozajını fazla söylemiş veteriner. Neo terramymcin de dozajı kaçırırsan Allah korusun kör olma ihtimali bile var.. Kursak mantarı için, mikostatin kullandım demişsiniz ancak mikostatin de alkol ve şeker bulunuyor. Bundan dolayı bazen etki edemiyor. Bence Eczaneden flucan alın. Tam dolu suluğa 1, 2 pirinç tanesi kadar ekleyin 5 gün boyunca kullanın. Eğer geçmezse, kursak iltihabı üzerinde durabilriz.
Tamam bugün alacağım ve deneyeceğim 5 gün sonra tekrar gözlemleyeceğim eğer yaparsa bilgi vereceğim. Bu arada bir eşimiz var şimdilik sadece öpüşme modundalar ve 3 aydır yan yanalar. Dişide daha bir kusma belirtisi görmedim.

Tamam bugün alacağım ve deneyeceğim 5 gün sonra tekrar gözlemleyeceğim eğer yaparsa bilgi vereceğim. Bu arada bir eşimiz var şimdilik sadece öpüşme modundalar ve 3 aydır yan yanalar. Dişide daha bir kusma belirtisi görmedim.
Bağışıklığı güçlü ise bulaşmıyor olabilr. 5 gün sonunda yazarsınız buraya.

Geri