Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ötenazi

oztrkomer09

Yeni Üye
Bir süre önce kriz geçiren kuşumun artık iyileşemeyeceğini düşündüğüm için veterinere götürdüm. O da nörolojik bir problem olduğunu, iyileşemeyeceğini söyleyince daha fazla acı çekmemesi için uyutma kararı aldık. Uyuttuktan sonra gömmek için elime aldığımda kuşumun ağzından ve burnundan çok kan geldiğini kanın hâla sıcak olduğunu fark ettim. Acaba bu normal mi yoksa uyutulurken acı çektirerek bir işlem mi yapıldı? Bilgisi olan aydınlatabilir mi? Bu bilgiye göre veteriner hekime tekrar gidip durumu sormak istiyorum. Teşekkürler

Gittiğin veteriner kuşlardan ne kadar uzman ne kadar ilgili öncelikle bunu sorgulamanızı tavsiye ederim.

Gittiğin veteriner kuşlardan ne kadar uzman ne kadar ilgili öncelikle bunu sorgulamanızı tavsiye ederim.
Yaşadığım yerde çok fazla veteriner gezdim çoğu kuşlar için bir şey yapamayacağını, petshoplara sormamı önerdi ya da elime uyduruk bir vitamin tutuşturup yolladı. Bu veteriner ise hayvanı görelim tedavisi varsa uygularız eğer olmayacaksa ötenazi kararını biz veririz dedi ve muhabbet kuşlarından anladığını söyledi. Böyle olunca elimdeki tek seçeneğe ben de güvenmek zorunda kaldım hâliyle.

Ağzından ve burnundan kan gelmesi pekte uyuma tarzı bir ölümle uyuşmuyor ancak yinede kimsenin günahını almak istemem. işin teknik kısmı araştırılmalı.

Ağzından ve burnundan kan gelmesi pekte uyuma tarzı bir ölümle uyuşmuyor ancak yinede kimsenin günahını almak istemem. işin teknik kısmı araştırılmalı.
Peki teşekkür ederim ben veterinere detaylı şekilde sorayım tekrardan ne gerekirse yapayım. Sağ olun.

Yaşadığım yerde çok fazla veteriner gezdim çoğu kuşlar için bir şey yapamayacağını, petshoplara sormamı önerdi ya da elime uyduruk bir vitamin tutuşturup yolladı. Bu veteriner ise hayvanı görelim tedavisi varsa uygularız eğer olmayacaksa ötenazi kararını biz veririz dedi ve muhabbet kuşlarından anladığını söyledi. Böyle olunca elimdeki tek seçeneğe ben de güvenmek zorunda kaldım hâliyle.
Hangi şehirdesiniz ?

Kuş canını teslim etmiş. Canının acıyıp acımadığı veterinerin vicdanına kalan bir durum.

Kuş canını teslim etmiş. Canının acıyıp acımadığı veterinerin vicdanına kalan bir durum.
haklısınız ama gözümün önünden o hâli gitmiyor acısı dindiği için biraz mutluyum ama uyutma sırasında acı çektiyse bu beni çok üzer en iyisi ya veterinere sormak ya da dediğiniz gibi vicdanına bırakmak

Ötenazi kararını veteriner değil siz verirsiniz, hiçbir canlının yaşam hakkının elinden alınmasını doğru bulmuyorum koşullar ölümü aratacak boyutta değil ise...

Uyutarak ölümde kanama normal gelmedi lakin bu konuda bir bilgiye sahip değilim sadece düşünce...

Geri