Karadeniz Pet

ne yapabilirim?

Başak23

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Daha çok zaman var ama içim içimi yiyor o yüzden size sormak istedim. Aralık ayında 4 günlük bir Seyehate gitmem gerekiyor. Muhabbet kuşumu evde bırakmam gerekiyor çünkü yanımda götüremem. Muhabbet kuşum şuan 1.5 aylık. Aralıkta 2 aylık olacak. Bir arkadaşım var ona bırakayım diye düşündüm ama onun 2 çocuğu ve 1 yaşında bir muhabbet kuşu var. Benim oğlumun yani mubişimin orda psikolojisi bozulur diye düşüyorum. Evde bıraksam arkadaşım 1 ya da 2 günde bir yanına gelip yemini suyunu değiştirse 4 gün idare edebilir mi kuşum? Birde şuanda dışarıda bizim yanımızda duruyor ancak kafesine girmeyi bilmiyor. 4 gün kafesinden çıkarmasam kapısını açık bırakmamayı düşünüyorum ama çıkamadığı için de psikolojisi bozulur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Konu yeri yanlışsa kusura bakmayın :(

Son düzenleme:
4 gün çok uzun bir süre değil ama kuş strese girebilir yinede. Bide kafes dışına alışmış. Sürekli kafeste kalması ayrı bir sıkıntı, kimsenin olmaması ayrı sıkıntı. Bence 4 gün bakabilecek birine bırakın. En azından canı sıkılmaz ortamda birileri olur ses olur vs. Çocuklar çok yaramaz mı?kuşu hırpalamazlarsa sorun olmaz.
İşte bende en çok ondan korkuyorum. Biraz yaramazlar. Sürekli ellerine almaya çalışabilirler. Mubişim için Yabancılarda zaten iyice kötü hissederse diye tedirginim.

Günde bir kuşa bakacak biri olacaksa evde dursun. Evde radyo var mı? O açık kalabilir mesela.

Birine bırakamıyorsanız evde kalması mecbur ise televizyonu açın çizgi film kanalına ayarlayın. Kafesin içine her ihtimale karşı ballı kraker ve dal darı koyun suyunu değiştircek arkadaşınız varmış bu iyi olur geldiğinde televizyonuda kontrol eder sakıncası olmaz ben 6 gün bırakmıştım dışarıya çok alışkındı gelince baya bi hasret giderdik 2 gün kafese girmedi herhangi bir sıkıntı olmadı...

Bence tv açık kalmasın ya evde yalnız kalsın ya da güvenilir birine verin komşu vs

Geri