Karadeniz Pet

Neden sustu?

Burcum

Yeni Üye
konuşan muhabbet kuşum birden konuşmayı kesti. kaşınıyor ayrıca ama bit yok. kanat altında yara var kanatmış iki gündür kan yok.ne yapacağımı şaşırdım çok üzgünüm :(

Erkek kuşunuz herhalde üzüldüm önce kuşunuzun hastalığına bakın bence sonra konuşmaya devam eder kuşlar genelde hastayken keyifsizken susarlar mutlu kuş öter konuşur neşeli olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Belki siz görmediğiniz bit olabilir kanadını kanatcqk kadar kaşıyorsa siz genede bit ilaçı sıkın ve sonra yıkayın bence

evet erkek. ilaç sıktım bi değişiklik yok. veterinere götürdüm göğüs kemiği jilet gibi olmuş dedi, biraz zayıflamış. Kurumadan şüphelendik :(

Geçmiş olsun

evet erkek. ilaç sıktım bi değişiklik yok. veterinere götürdüm göğüs kemiği jilet gibi olmuş dedi, biraz zayıflamış. Kurumadan şüphelendik :(
bit olup olmadığını anlamak için üstüne gece bir havlu atıp sabah bakın eğer havluda kararma vs varsa bittir.Tüylerini yoldugu için kanatiyor olabilir.Veya başka bir hastalık dan dolayı zayıflamış olabilir.Dışkı resmi paylasin hastalik konusunda bilgisi olan arkadaslar yardimci olsun.Suyuna ön önlem olarak elma sirkesi damlatin.Yem yiyip yemedigini kontrol edin.Yemiyorsa siz elinizle besleyin.Aspur ,dal dari veya yulaf verebilirsini.Kirmasi daha kolay olacaktır.Eğer onlarida kiramiyorsa siringayla beslemeniz gerek.İyice ilerlemeden müdahale etmelisiniz

image.jpg

Yemesinde sorun yok dal darı yiyor ayrıca kanarya yemi karıştırıp vermemi söyledi vet. onu da yiyor

Dışkıları normal gibi

Anladım.Kafesi biraz daha temiz tutmalisiniz @Selçuk YÜKSEL hocam yardımcı olacaktır hastalığı hakkında.Birde zahmet olmazsa kusu atarsaniz ona göre yorum yapsin

Dışkıları normal gibi

bana da geldi.Ama sadece ishal olduklarinda sorun olmuyor maalesef.İnşallah birşeyi yoktur.Stres kaynaklidir.O zamanda ona göre bir öneri yapilir.Ama önce bilen biri bakmali bence

Yani erkek kuş çok stres yapmaz bence erkekler çok hareketli oluyor tüye girdiğinde bile çok dinç oluyorlar yani bence depresyon gibi bir şey midir qnlamadım ama hastadır belki Veterinelin dediği gibi

Kusunuz tuyde gibi.Ama zayıflaması tuhaf.bence bi süre hassas terazi ile tartarak düzenli kilo takibi yapabilirsiniz.Birde elinizden geldigince beslenmesine dikkat edin.

Yani erkek kuş çok stres yapmaz bence erkekler çok hareketli oluyor tüye girdiğinde bile çok dinç oluyorlar yani bence depresyon gibi bir şey midir qnlamadım ama hastadır belki Veterinelin dediği gibi

Dişiler gibi olmasada yapıyorlar.Yani stres olmasada kusuyolar,tavir alıyorlar vb.İnşallah önemli biseyi yoktur.

Yani stresten susmaz diye düşünüyorum olsa bile inşallah düzelir vetereinerler gerekli muayeneyi yapmıştır zaten

Bir videosunu paylaşır mısınız. Göğüs kemiğini de çekin. Dışkı normal.

Geri