Karadeniz Pet

Nereye gitti isem derdime derman bulamadım! Yardım eder misiniz?

Ekli dosyayı görüntüle 4646 Arkadaki kuş erkek lutino çere deliklerinin etrafında hafif beyazlık var sizin kuşta büyüdükçe beyazlık azalacak ama tam gitmeyecek.
Tamam şimdi anladım :)) O halde erkek diyeyim mi şimdi ben, öyle çok araştırma yaptım ki kafam çok ama çok karıştı ondan böyleyim çok zor bir kuş cinsi..

Bendeki cremio da dişi mesela benim kızıma göre sizinki erkek gibi duruyor ancak tam da emin olamadım bende :D

Ekli dosyalar

• IMG_8381.JPG
    IMG_8381.JPG
    786.4 KB · Görüntüleme: 15
Yepyeni birşey öğrendik cengiz bey ve basligi açan sakuram'ın sayesinde. Hakikaten öyle her yerde bulamayacağınız kitaplarda yazmayan bir bilgiye. Eyvallah
Aynen, hiç kitaplarda yazmıyor düzgünce; internette dahi sıkıntı var. Ne diyeceğimi şaşırdım. Severken bir "Oğlan" diyerek seviyorum bir "Kız" diyerek :)) hayır hayvanceğziminde kafası karışacak sonra işimiz iş :)

Sizin kusunuz erkek 6 aylık olduktan sonra dahada belirgin olacak

Ya şöyle 3 aylık diyende oldu 7-8 aylık diyen de oldu forum olarak baya mücadele verdik zamanında bu konuda :D
Hihihi :p Öyle ya, acaba benimki kaç aylık keşke Cengiz bey onu da söylese o_O:)

Hafif beyazlık var dediniz, ama bana çok görünüyor ben mi abartıyorum Son attığım resimlere de baktınız değil mi? Erkek mi yani? internette araştırma yaparken kuşu elle tutunca kuyruğunu nasip tuttuğuna göre cinsiyete bakılabilirmiş. Ne kadar doğru? Bunu biliyor musunuz resim atayım mı? Beni çok mutlu ettiniz erkekte karar kılmakla ayrıca :)))) Çok teşekkür ediyorum
Kuyruk yapısından papağanlara bakılıyor ama muhabbeti hiç duymadım güvercin besleyenler muhabbetede popo kısmındaki çatı denilen kemik yapısından bakarak anlıyolar bir kez bariz erkek dediğim 6 aylık showumu eline alıp dişi dedi şuan altında 3 yumurtası var neyse sizin kuşa gelirsek diğer herhangi bir mutasyonda gönül rahatlığı ile dişi denilebilir ancak ino larda durum biraz karışık benim fikrim kuşunuz erkek

Ekli dosyalar

• 1480541116630-1791380977.jpg
    1480541116630-1791380977.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 11
Maviş olanda 6-7 aylık maşallah güzel kuşlar

Geri