Karadeniz Pet

Öneri, tavsiye ve fikir!

Estağfirullah, bilmukabele.
Acizane cevaplar:
1. Talaş muhabbet kuşları açısından daha hijyeniktir, yavrular kaka yaptıkları zaman talaş bu dışkıları tutar, kuşlarımızın bedenlerine ki özellikle ayaklarına dışkının yapışmasını önler. Daha doğal bir hava verdiğine kanaat getiriyorum.
2. Karma yemler de alıp, kullanabilirsiniz. Sizde birkaç yem envarterini alıp karabilirsiniz. Öncelile demin sorduğunuz soruyu cevaplamamışım, Versela Laga yem kullanabilirsiniz internetten sipariş verip, ben zamanında az kuşum varken bu şekilde yem kullanıyordum üretiiciler olarak kaliteli bulduğumuz bir yemdir ki sizde üretim yolunda ilerliyorsunuz, kimimizin derecesi farklı sadece o kadar. Ben şu anda üretim aşamasında kuşlarımın fazla olmasından kaynaklı, çuval yem tercih ediyorum bu yüzden bu size fazla gelecektir.
3. ve 4. Bu sorularınızı beraber yanıtlamayı tercih ettim, çünkü cevapları aynı içeriği içermektedir. Bu bahsettikleriniz benim dediğim yem takviyelerine örnek markalardır, pahalı olanları da vardır. Bence bu kadar pahalısına gerek yok, çünkü çoğu yem takviyesi aynı işlevi görmektedir. Günlük sularına VİTALİS almanızı öneriyorum, dediğiniz Nekton E kadar pahalı bir ürün olmayıp, yarı fiyatıdır. İçerikleri aynıdır, kiminin ismi vardır sadece, mesela şu an benim üretimhanemin ismi var SAKURAM, fakat henüz üretimhanem yok. Dolayısı ile isim yapmış bir takım vitaminleri söylediniz bana, ben VİTALİS i tavsiye ederim, belki benimki alışkanlıktır fakat hafif ve günlük kullanımda sıkıntı yaşamadığım bir ek gıdadır. İçinde vitamin barındırır ama vitamin yüklemesi yapıp kuşlarımızı rahatsız etmemize olanak vermez. Mamayı dediğim şekilde, düzenli olarak verin. Harici bu VİTALİS yeterli gelecektir, veterinerinizden temin edebilirsiniz büyük ihtimalle kendisinde vardır. Bu ve bunun gibi yem takviyeleri, ishal gibi hastalıklara karşı önlem alırken, tüy gelişiminde ve tüy zamanında özellikle faydalıdır. İçinde bulunan E vitamini sayesinde yumurtalarda doluluk oranına etki eder, verimi artırır. Söylemiş olduğum yem Versela Laga da aynı şekilde isim yapmış bir yemdir, kaliteli bulurum. Fakat markalara çok takılmam. Düz yem alıp, içine ak darı sarı darı belki nijer ki nijeri çok tavsiye etmem, aspur, biraz yulaf ve hakeza yem envanterlerini de ekleyip kendiniz verebilirsiniz bir sakıncası olmaz.

NOT: Arada bir, sularına elma sirkesi, probiyotik de uygulayın. Sürekli yem takviyesi kullanırım günaşırıevet, fakat arada suyun tadını alsınlar diye saf su da veririm.

Allah sizden tekrar razı olsun.
VİTALİS dediğimiz ürün bu mu? doğru mu alıyorum? Bu ürün için"Probiyotik ve MultiVitamin Takviyesi" diyor.
siz "Arada bir, sularına elma sirkesi, probiyotik de uygulayın." demiştiniz. Bu ürünün haricinde de tekrar Probiyotik mi vereceğim? Probiyotik olarak ne vereceğim?

Versela Laga için ürün bu mudur? doğru mu alıyorum? 500gr. çok az değil mi? bunun kilolukları var mıdır acaba?

"nijeri çok tavsiye etmem" demiştiniz fakat bu Versela Laga'nın da içerisin de nijer var.
7M58oCW5QEakN9Mj3km_GQ.png

Ek olarak çimlendirilmiş tohum ve piyasada sağlık tohumu adı altında satılan tohumlar ile diyetini zenginleştirebileceğinizi söylemek istedim.

merhaba, mesajınız için teşekkür ederim.

çimlendirilmiş tohum ve piyasada sağlık tohumu

birbirinden bağımsız 2 ürün mü? yoksa iki söylemden kastınız "çimlendirilmiş tohum veya piyasada sağlık tohumu " olarak mı algılamalıyım?

zahmet olmazsa eğer bana satın alabileceğim link verir misiniz? yoksa kendimiz mi yapacağız bu söylediğiniz takviyeleri?

allah'ım iş nerelere geldi :)

uzmanlarla danışmak iyi oluyor, iyi ki varsınız.

Allah sizden tekrar razı olsun.
VİTALİS dediğimiz ürün bu mu? doğru mu alıyorum? Bu ürün için"Probiyotik ve MultiVitamin Takviyesi" diyor.
siz "Arada bir, sularına elma sirkesi, probiyotik de uygulayın." demiştiniz. Bu ürünün haricinde de tekrar Probiyotik mi vereceğim? Probiyotik olarak ne vereceğim?

Versela Laga için ürün bu mudur? doğru mu alıyorum? 500gr. çok az değil mi? bunun kilolukları var mıdır acaba?

"nijeri çok tavsiye etmem" demiştiniz fakat bu Versela Laga'nın da içerisin de nijer var.
7M58oCW5QEakN9Mj3km_GQ.png
Yemin içinde bulunan nijerin haricinde ektra nijer verilmesini tavsiye etmiyorum, bazen mamaya ekliyoruz. Onun dışında, üretimde kullanılabilir tabiki, fakat yumurtalar çıktığı zaman kızıştırıcı yemlerin: Havuç, nijer, tarçın vb. kesilmesinde fayda vardır çünkü kimi ebeveyn kuşlar yavruları daha tam gelişimini tamamlamadan tekrar yumurtlayabilirler, bu hem onlar açısından hem yavrular açısından sıkıntı olabiliyor. Fakat ben bu zamana kadar hiçbir şekilde mamadan havucu sürekli çıkartmadım, azaltmışımdır ve tarçın eklememişimdir sadece, bir sıkıntı yaşamadım. Bunu kastetmiştim. Bir de, bu VİTALİS yem takviyesidir, özellikle multivitamin olarak iyidir. Probiyotik de içerir ama tam manası ile probiyotik değildir. Bu ürünün haricinde arada bir elma sirkesi ile sindirimine destek olup bakterilere savaş açabilir, arada bir kuru maya ile de probiyotik verebilirsiniz. Yaklaşık bir çay kaşığı kuru mayadan, sularına ekleyerek gerçekleştirilir. Bunları çok sık yapmaya da gerek yoktur, zamanını siz tayin edersiniz çünkü zaten yem takviyeleri bu konuda da yardımcıdır. Versela Laga'ya gelir isek, ben özellikle tek kuş beslediğim zamanlarda kullanırdım. İçindeki nijer kuşlarımızı rahatsız etmeyecek şekildedir, fazla olmadığı için sıkıntı yoktur ama dediğim gibi bu en iyi marka olur; birçok markalar mevcuttur. Ben size kullanmış olduğum markayı söyledim, değerlendirip söylediğim detaylara göre yem vermeniz iyi olacaktır. Maalesef kiloluk olanlarını bende hiçbir şekilde bulamıyorum, en fazla 1 kiloluk var. Bu yüzden sade çuval yem alacağım, çeşitli yem içerikleri ile karma yapıp vereceğim. Ki zaten vermiş olduğumuz mama, vitamin ve hakeza ek besinler bu konuda bizi rahatlatır; merak etmeyin.

Son düzenleme:
vitalis-20-.3ad089.jpg

Yemin içinde bulunan nijerin haricinde ektra nijer verilmesini tavsiye etmiyorum, bazen mamaya ekliyoruz. Onun dışında, üretimde kullanılabilir tabiki, fakat yumurtalar çıktığı zaman kızıştırıcı yemlerin: Havuç, nijer, tarçın vb. kesilmesinde fayda vardır çünkü kimi ebeveyn kuşlar yavruları daha tam gelişimini tamamlamadan tekrar yumurtlayabilirler, bu hem onlar açısından hem yavrular açısından sıkıntı olabiliyor. Fakat ben bu zamana kadar hiçbir şekilde mamadan havcu çıkartmadım, azaltmışımdır ve tarçın eklememişimdir sadece, bir sıkıntı yaşamadım. Bunu kastetmiştim. Bir de, bu VİTALİS yem takviyesidir, özellikle multivitamin olarak iyidir. Probiyotik de içerir ama tam manası ile probiyotik değildir. Bu ürünün haricinde arada bir elma sirkesi, arada bir kuru maya ile probiyotik verebilirsiniz. Yaklaşık bir çay kaşığı kuru mayadan, sularına ekleyerek gerçekleştirilir. Bunları çok sık yapmaya da gerek yoktur, zamanını siz tayin edersiniz çünkü zaten yem takviyeleri bu konuda da yardımcıdır. Versela Laga'ya gelir isek, ben özellikle tek kuş beslediğim zamanlarda kullanırdım. İçindeki nijer kuşlarımızı rahatsız etmeyecek şekildedir, fazla olmadığı için sıkıntı yoktur ama dediğim gibi bu en iyi marka olur; birçok markalar mevcuttur. Ben size kullanmış olduğum markayı söyledim, değerlendirip söylediğim detaylara göre yem vermeniz iyi olacaktır. Maalesef kiloluk olanlarını bende hiçbir şekilde bulamıyorum, en fazla 1 kiloluk var. Bu yüzden sade çuval yem alacağım, çeşitli yem içerikleri ile karma yapıp vereceğim. Ki zaten vermiş olduğumuz mama, vitamin ve hakeza ek besinler bu konuda bizi rahatlatır; merak etmeyin.

tekrar selamlar,

bana öyle bir yol çizdiniz ki, zaten sorgulamıyorum :) direk söylediklerinizi uygulamaya geçeceğim.

çok çok teşekkür ederim.

tekrar selamlar,

bana öyle bir yol çizdiniz ki, zaten sorgulamıyorum :) direk söylediklerinizi uygulamaya geçeceğim.

çok çok teşekkür ederim.
Estağfirullah, ben teşekkür ederim. Eleştiriye her zaman açığımdır, sorgulaya-da-bilirsiniz :) Elimizden geldiğince yardımcı olmak için buradayız.
Hayırlı, sağlıklı üretimler.

Bahsettiklerim ayrı ürünler.
Sağlık tohumu, az miktarda yeme katılarak verilebilir
https://www.mybestpetshop.com/versele-laga-cimlendirme-tohumu-1-kg-p-16422.html

Çimlendirme tohumu ise, yaklaşık 48 saatlik çimlendirme işleminden sonra ayrı bir kapta sunulur. Biraz zahmetlidir ve dezenfekte edilmesine dikkat edilmelidir. Nemli olduğu için çabuk küflenecektir. Az miktarda yapılıp en fazla 10-12 saat içinde kafesten alınmalıdır.
http://naturbird.com/urun/natural-saglik-tohumu-1-kg/

Bahsettiklerim ayrı ürünler.
Sağlık tohumu, az miktarda yeme katılarak verilebilir
https://www.mybestpetshop.com/versele-laga-cimlendirme-tohumu-1-kg-p-16422.html

Çimlendirme tohumu ise, yaklaşık 48 saatlik çimlendirme işleminden sonra ayrı bir kapta sunulur. Biraz zahmetlidir ve dezenfekte edilmesine dikkat edilmelidir. Nemli olduğu için çabuk küflenecektir. Az miktarda yapılıp en fazla 10-12 saat içinde kafesten alınmalıdır.
http://naturbird.com/urun/natural-saglik-tohumu-1-kg/
Allah senden de razı olsun süleyman bey,
çok teşekkür ederim.

Sağlık tohumu tamam da , çimlendirme şirkette çok zor gibi :)

Yabancı bir kaynakta doğadaki muhabbet kuşlarının diyetinin önemli bölümünün çimlenmiş tohumlar olduğunu okumuştum. Ama olmazsa olmaz değil. Şirket ortamında pek de sağlıklı olacağını düşünmüyorum, o yüzde hiç bu işe girişmeyin. Kaliteli tohumlar, ara sıra yumurta maması ve yine kaliteli vitamin takviyeleri ile sağlıklı yaşam olanağı sağlayabilirsiniz

Yabancı bir kaynakta doğadaki muhabbet kuşlarının diyetinin önemli bölümünün çimlenmiş tohumlar olduğunu okumuştum. Ama olmazsa olmaz değil. Şirket ortamında pek de sağlıklı olacağını düşünmüyorum, o yüzde hiç bu işe girişmeyin. Kaliteli tohumlar, ara sıra yumurta maması ve yine kaliteli vitamin takviyeleri ile sağlıklı yaşam olanağı sağlayabilirsiniz

tekrar, çok teşekkür ederim.

Estağfirullah, ben teşekkür ederim. Eleştiriye her zaman açığımdır, sorgulaya-da-bilirsiniz :) Elimizden geldiğince yardımcı olmak için buradayız.
Hayırlı, sağlıklı üretimler.

allah razı olsun teşekkürler.

Versela Laga marka yemin 1 kilogramlık paketleri de mevcut ama baya beğenilen yem olduğu için stoklarda sıkıntı olabiliyor.Belli bir süre ithal edilememişti geçen ay tekrardan ithal edilmeye başlandı o yüzden bulmakta sıkıntı çekebilirsiniz.Versela laga alternatif Tropifit yemide öneririm.Daha fazla öneride bulunmak istemiyorum şayet bu kadar öneriden sonra selam verdik borçlu çıktık hesabı olmasın:) İyi hobiler

söylendimi bilmiyorum yorumları okuma forsatı bulamadım ancak ilk eklediğiniz fotoğraflara göre çok fazla tünek var. 2 tane yeterli. ben olsam 1 takardım ama.

Versela Laga marka yemin 1 kilogramlık paketleri de mevcut ama baya beğenilen yem olduğu için stoklarda sıkıntı olabiliyor.Belli bir süre ithal edilememişti geçen ay tekrardan ithal edilmeye başlandı o yüzden bulmakta sıkıntı çekebilirsiniz.Versela laga alternatif Tropifit yemide öneririm.Daha fazla öneride bulunmak istemiyorum şayet bu kadar öneriden sonra selam verdik borçlu çıktık hesabı olmasın:) İyi hobiler
estf. çok teşekkürler bilgi için

Tahta tünekler hazır, akşama tekrar düzenleyeceğim.
Bugün @Sakuram 'ın bahsettiği mama kapları da alındı, yuvarlak çember mamalıklar ve unutmadan mama tarifini de akşama hazırayacağım.
Yem ve vitamin siparişlerini de yarına hallediyorum.

Tüneklerin çıkmış ve şuan güncel hali şu şekil de :) Dal darı son bir parça kaldı, ikiye bölüp onları da veriyorum daha sonra uzun süre keseceğim.

Video görüntüsü biraz bozuk olabilir zira uzaktan çektim rahatsız etmemek için.

Bir maşallah alırız, biraz uyuşuklar videoda, öğle uykusundaydılar aslında. Beni görünce başladılar ufaktan ufaktan ses yapmaya :) Normal de erkekler DEV gibi oluyorlar. papağan gibi dikiliyorlar.

Tahta tünekler hazır, akşama tekrar düzenleyeceğim.
Bugün @Sakuram 'ın bahsettiği mama kapları da alındı, yuvarlak çember mamalıklar ve unutmadan mama tarifini de akşama hazırayacağım.
Yem ve vitamin siparişlerini de yarına hallediyorum.

Tüneklerin çıkmış ve şuan güncel hali şu şekil de :) Dal darı son bir parça kaldı, ikiye bölüp onları da veriyorum daha sonra uzun süre keseceğim.

Video görüntüsü biraz bozuk olabilir zira uzaktan çektim rahatsız etmemek için.

Bir maşallah alırız, biraz uyuşuklar videoda, öğle uykusundaydılar aslında. Beni görünce başladılar ufaktan ufaktan ses yapmaya :) Normal de erkekler DEV gibi oluyorlar. papağan gibi dikiliyorlar.

Süpersiniz, daha iyi olmuş. Araya duvar aparatını kullandığınız zaman birbirleri ile ilgilenmelerindeki değişikliği gözlemleyin; kuşlarınızı en yi siz tanıyorsunuz. Akabininde sanırım telleri kestiğiniz için akıllı yemliği 1'e düşüremiyorsunuz, buna üzüldüm çünkü kafes gerçekten güzeldi. Fakat akıllı yemlikler dışarıda olduğu için sıkıntı doğurmazlar. Mama kaplarınız hayırlı olsun, ben çok şık ve yeterli buluyorum; kullanışlı. Umarım memnun kalmışsınızdır fakat videoda mama kaplarını göremedim, sanırım takmadınız? Bir de kafesin bulunduğu ortam biraz karanlık gözüktü bana, videodan mı bilemedim.

Mamayıda yapacağınız için, şu an bu listedekilerin yeterli olacağını söyleyebilirim. Mama yaptığınız zaman tekrar görüşelim, kuşlarınızdan yavrular almaya başladığınızda heyecanınıza ortak olmak isterim.

Bence dediğimi uygulayın tek tüneğe düşürün. Yuvalık ile daha iyi ilgilenirler, hem alan olabildiğince daha geniş olur. Görüyorum ki, yuvalığa yakın olan tüneği tercih etmiyorlar. Bu süreci hızlandırmanıza olanak sağar tek tünek. Tabiki sizin insifiyatiniz, yoksa 2 tünek bir sıkıntı oluşturmaz.

Süpersiniz, daha iyi olmuş. Araya duvar aparatını kullandığınız zaman birbirleri ile ilgilenmelerindeki değişikliği gözlemleyin; kuşlarınızı en yi siz tanıyorsunuz. Akabininde sanırım telleri kestiğiniz için akıllı yemliği 1'e düşüremiyorsunuz, buna üzüldüm çünkü kafes gerçekten güzeldi. Fakat akıllı yemlikler dışarıda olduğu için sıkıntı doğurmazlar. Mama kaplarınız hayırlı olsun, ben çok şık ve yeterli buluyorum; kullanışlı. Umarım memnun kalmışsınızdır fakat videoda mama kaplarını göremedim, sanırım takmadınız? Bir de kafesin bulunduğu ortam biraz karanlık gözüktü bana, videodan mı bilemedim.

Mamayıda yapacağınız için, şu an bu listedekilerin yeterli olacağını söyleyebilirim. Mama yaptığınız zaman tekrar görüşelim, kuşlarınızdan yavrular almaya başladığınızda heyecanınıza ortak olmak isterim.

tekrar selamlar,

güzel mesajınız için teşekkürler, çok naziksiniz.

Karanlık durumu sanırım videodan olmalı zira kendileri oda boyu açılan, büyük balkon balkon kapılarının dibindeler, sabahın ilk güneşini ve öğlenin güneşini muhakkak alıyorlar ve aşırı derece de aydınlık oluyor bulundukları yer.

Direk güneş ışınına maruz kalmamaları için camlarda da oto kalibre filmler var. yararlı ışınları süzen, siyah cam gibi düşünün. Malum kış olduğu için direk havalandırmıyorum, önlerine birkaç döner koltuk koyarak gelen soguk havayı absorve ederek, camları açıyorum.

Mamalıklar yeni alındı, şuan sirkeli su dolu bir kaba koydum, mikroplardan arınsın diye akşama tüneklerle birlikte deneyeceğim, olmadı mamayı hazırlarken yarına da birakabilirim.

Bu arada veteriner arkadaşımla görüştüm "selenyum takviye" v.s. dedi. İş çıkılı olmazsa, hafta sonu tekrar buluşacağız. Bizim bu vitalis'de var mı bu selenyum? her şeyi size soruyorum, kusuruma bakmayın.

Geri